Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Teren inwestycyjny w Krakowie "Nowe Miasto" Płaszów – Rybitwy

9 minut czytania.
greenfield, brownfield, krakow inwestycje, kraków nowe miasto, nowe miasto krakow, działki podgórze, nowe miasto kraków, investing in krakow, invest in krakow metropolitan area, teren inwestycyjny; tereny; krakow; nowe miasto; plaszow; rybitwy; inwestycje

Czy wiesz, że w Krakowie znajduje się dzielnica w której mogą powstać wieżowce? "Nowe Miasto" to strategiczny projekt miejski, który planowany jest w rejonie Płaszowa i Rybitw, w południowo-wschodniej części Krakowa.  Obecnie obszar ten to głównie tereny z halami magazynowymi, przedsiębiorstwami, również tymi związanymi z gospodarką odpadami. Ośrodek przemysłowo- produkcyjny ma się zmienić w dzielnicę mieszkalną, biurową i usługową.

Teren w trakcie przygotowania. 

 

 

 

Prezentacja nieruchomości: 

Wersja polska:

Wersja angielska:

Podstawowe dane o nieruchomości:

Powierzchnia:

677,5 ha

Lokalizacja:

Teren znajduje się w południowo-wschodniej części miasta w  rejonie ulic Półłanki, Botewa Śliwiaka oraz trasy S7. Jednostka ewidencyjna Podgórze; Dzielnice: XII Bieżanów-Prokocim i XIII Podgórze. To zdecydowanie najlepsze działki Podgórze.

Przeznaczenie:

Plan miejscowy obszaru "Nowe Miasto" obejmuje obszar strategiczny "Płaszów - Rybitwy", który w przyszłości będzie miał kluczowe znaczenie dla rozwoju Miasta oraz gmin sąsiednich.

Celem planu miejscowego jest:

  • Rozwój centrów biurowych z charakterem śródmieścia i wyraźną struktur miejską z dominującymi cechami wyznaczającymi nowa tożsamość tej części Krakowa;
  • Określenie zasad przekształcenia terenów dotychczas ekstensywnie użytkowanych w kierunku funkcji ponadlokalnych i lokalnych m.in. komercyjnych, biurowych, wysokich technologii, a także funkcji mieszkaniowych;
  • Przeznaczenie terenów pod inwestycje publiczne, dla potrzeb występujących na obszarze w związku z potrzebą określenia nowego oznaczenia obszarów wcześniej wykorzystywanych do funkcji przemysłowej;
  • Kształtowanie terenów zieleni, ulic i placów miejskich jako atrakcyjnych przestrzeni publicznych;
  • Stworzenie warunków dla zapewnienia właściwego układu komunikacyjnego wewnątrz obszaru oraz powiązań komunikacyjnych z terenami sąsiednimi;
  • Określenie zasad rozbudowy infrastruktury społecznej, technicznej i komunalnej.

Dostępność komunikacyjna:

Atrakcyjne położenie terenów, dzięki bliskości trasy S7 oraz stacji kolejowych Płaszów, Prokocim i Bieżanów. W niewielkiej odległości znajduje się pętla tramwajowo-autobusowa z dużymi możliwościami połączeń. Teren oddalony o ok. 34 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II „Kraków Airport”. 

 

 

Szczegółowe dane o nieruchomości:

Właściciel lub Dysponent:

Obszar ten charakteryzuje się zdywersyfikowaną strukturą własności, z wyraźną przewagą obszarów będących własnością lub oddanych w użytkowanie wieczyste podmiotom prywatnym (osobom prywatnym lub fizycznym).

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o. koordynuje zagospodarowanie terenów inwestycyjnych w strefie rozwoju gospodarczego „Kraków Nowe Miasto Płaszów – Rybitwy”.

Stan istniejący:

Obszar ten charakteryzuje się dużą różnorodnością działających tu podmiotów i pełnionymi dotychczas funkcjami. Jest to jeden z pierwszych obszarów powojennego Krakowa z dominującą funkcją produkcyjną i magazynową. Ponadto, tereny kolejowe w rejonie stacji Płaszów były najważniejszą częścią krakowskiego węzła kolejowego, zarówno w ruchu pasażerskim, jak i towarowym. Na obszarze znajdują się zarówno tereny typu greenfield jak i brownfield.

Teren ten ograniczony jest ulicami Półłanki, Botewa, Śliwiaka i trasą S7. Ma charakter przemysłowy. Obecnie zlokalizowane są tam magazyny, hurtownie, zakłady produkcyjne, siedziby firm zajmujące się gospodarką odpadami.

Bezpośrednie otoczenie:

Teren otoczony jest w większości budynkami przemysłowymi, magazynami oraz zabudową  mieszkaniową niską, jednorodzinną.

W niedalekim otoczeniu znajduje się Zalew Bagry posiadający kąpielisko, plaże oraz przystań żeglarską.

Uzbrojenie techniczne:

Teren jest w pełni uzbrojony: posiada sieć wodno-kanalizacyjną, ciepłowniczą, elektroenergetyczną.

Wysokość i rodzaj zabudowy:

 Planowana jest możliwość zabudowy budynkami wysokościowymi (do 250 m).  

 

 

Kontakt w sprawie nieruchomości:

Joanna Adamczyk

Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.

Tel.: +48 12 348 01 55

E-mail:  biuro@knhp.com.pl