Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Niezbędnik eksportera

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące programów wsparcia eksportu, źródeł jego finansowania oraz kontaktu do osób zajmujących się wsparciem eksportu znajdziesz na Portalu Promocji Eksportu. Zawiera on również analizy rynkowe z całego świata oraz wyszukiwarkę krajowych i zagranicznych partnerów z kilkunastu tysięcy ofert współpracy handlowej.

Oni Ci pomogą

Polska Agencja Inwestycji i Handlu
Misją Agencji jest m.in. zwiększenie dynamiki rozwoju międzynarodowego polskich firm. Na stronie internetowej znajdziesz przewodniki po kilkunastu rynkach zagranicznych. Szczegółowo prezentują one zasady dostępu do danego rynku, jego system podatkowy czy uwarunkowania prawne wejścia na rynek. Agencja pomoże też przy konkretnych przedsięwzięciach międzynarodowych doradzając w zakresie lokalizacji czy też wspierając w przezwyciężeniu procedur administracyjnych danego państwa. Dzięki szerokiemu wachlarzowi kontaktów umożliwia również firmom łatwiejsze dotarcie do zagranicznych partnerów czy dostawców.
Zagraniczne Biura Handlowe
Ta sieć przedstawicielstw Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu powołana została do wspierania eksportu oraz inwestycji przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Świadczy usługi z zakresu m.in. organizacji misji gospodarczych, udziału polskich firm w targach i wystawach, organizacji spotkań B2B jak również przygotowania analiz i informacji związanych z poszczególnymi sektorami i branżami czy też wsparcia w wejściu na konkretny rynek. Po kliknięciu w link znajdziesz kontakt do przedstawicieli biur m.in. w Casablance, Dakarze, Houston, Meksyku, Bogocie czy Sydney.
Enterprise Europe Network
Sieć świadczy bezpłatne wsparcie dla małych i średnich firm w rozwoju działalności na rynnach międzynarodowych. Jej główne zadania to wsparcie w poszukiwaniu parterów biznesowych, działania informacyjne, doradcze i szkoleniowe oraz pomoc w rozwoju innowacyjności firm. Na stronie internetowej dowiesz się jak prowadzić i finansować działalność gospodarczą na rynkach Unii Europejskiej.
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA to jedna z największych tego typu instytucji w Polsce. Koncentruje się na: restrukturyzacji gospodarki, zagospodarowaniu terenów, obsłudze programów europejskich, współpracy z samorządem terytorialnym, obsłudze inwestycji, wsparciu przedsiębiorczości, a także na współpracy międzynarodowej i budowaniu wizerunku Małopolski w Europie i na świecie. Agencja stworzyła własne instrumenty finansowego wsparcia sektora przedsiębiorstw.
Centrum Business in Małopolska
Jednym z głównych zadań centrum jest wspieranie eksportu i ekspansji zagranicznej małopolskich przedsiębiorstw. Wsparcie realizowane jest m.in. przez targi, misje gospodarcze, warsztaty i szkolenia, poszukiwania odbiorców produktów i usług, konsultacje i wydawnictwa. Na stronie internetowej znajdziesz informacje o projektach aktualnie realizowanych przez centrum a także kontakt do osób udzielających informacji w zakresie małopolskiej oferty eksportowej .

W Małopolsce skorzystasz również z Power Up Your Business in Małopolska 2

Projekt skierowany jest do małych i średnich firm z Małopolski. Jego celem jest promocja wybranych obszarów gospodarki na arenie międzynarodowej oraz wsparcie eksportu małopolskich przedsiębiorstw. Projekt kładzie przede wszystkim nacisk na bezpośrednie kontakty gospodarcze z zagranicznymi partnerami handlowymi. W jego ramach przewidziano m.in. udział w zagranicznych wydarzeniach promocyjno-informacyjnych, zorganizowanie serii spotkań informacyjnych dla firm, dotyczących przygotowania do działalności eksportowej na wybranych rynkach wraz z analizą rynków i sektorów gospodarki, udział w targach międzynarodowych. Partnerami projektu są: Województwo Małopolskie, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Krakowski Park Technologiczny. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj. https://businessinmalopolska.pl/wydarzenia/aktualnosci/309-power-up-your-business-in-malopolska-2