Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

5,9 mld zł dla Małopolski w ramach Tarczy Finansowej PFR

3 minuty czytania.

31 lipca br. zakończyła się możliwość składania wniosków w ramach Tarczy Finansowej PFR skierowanej do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. W jej ramach na przestrzeni maja, czerwca i lipca ponad 345 tys. firm skorzystało z pomocy finansowej. Łączna kwota wsparcia wynosi 60,5 mld zł.

W województwie małopolskim z pomocy skorzystało 34 512 przedsiębiorstw na łączną kwotę 5,9 mld złotych. Jest to czwarty wynik w skali kraju, zaraz za województwami: mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. To również więcej o ponad 2 mld złotych i 13 tysięcy wspartych firm niż średnia ze wszystkich 16 województw.

W poniedziałek 3 sierpnia br. odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dotychczasowe wsparcie. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, powiedział, że Tarcza Finansowa wdrożona została na czas, we właściwej skali i zakresie, po to, aby skutecznie przeciwdziałać skutkom kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa w polskiej gospodarce w II kwartale br.

Z szacunków PFR wynika, że średnio około 60 proc. udzielonych subwencji finansowych będzie umorzonych. By uzyskać zwolnienie należy spełnić dwa warunki: kontynuować prowadzenie działalności gospodarczej przez 12 miesięcy – wówczas 25 proc. wsparcia podlega umorzeniu oraz utrzymać średni stan zatrudnienia przez 12 miesięcy po dniu udzielenia subwencji – i wtedy można liczyć na umorzenie do 50% wsparcia.

źródło:https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/znamy-podzial-srodkow-z-tarczy-finansowej-te-regiony-skorzystaly-najbardziej,204152.html