Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kolejna firma zainwestuje w Niepołomicach!

11 minut czytania.

Niepołomice to jedna z najlepiej rozwijających się gospodarczo gmin nie tylko Metropolii Krakowskiej ale całej Małopolski. Świetne położenie, wspaniała dostępność komunikacyjna, nieograniczony dostęp do wykwalifikowanych kadr oraz ciągłe inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną i społeczną sprawiają, że firmy chętnie decydują się na lokowanie inwestycji właśnie w Niepołomicach. Już ponad 80 przedsiębiorstw zdecydowało się rozwijać swoją działalność w tej gminie, tworząc około 8000 miejsc pracy. Znajdziemy wśród nich zarówno gigantów światowych, takich jak chociażby MAN Trucks czy Coca-Cola jak i mniejsze przedsiębiorstwa, które wprost mówią o świetnym klimacie do robienia biznesu w Niepołomicach. 

 

 

 Kolejna inwestycja w Gminie Niepołomice!

 To właśnie tutaj, na zakupionych w Niepołomicach terenach, powstanie nowa hala firmy  Celkar Logistics. Wybuduje ona magazyn wraz z infrastrukturą do świadczenia usług magazynowo-logistycznych.  Celkar Logistics będący średnim przedsiębiorcą, zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 17 363 400,00 zł.

Firma obsługuje procesy logistyczne dla innych podmiotów w grupie VanKing Celkar Group sp. z o.o., w której spółka została wydzielona w 2018 roku. Celkar Logistic sp. z o.o. zajmuje się także obsługą sprzedaży poprzez platformy internetowe oraz wysyłką do spółek  na Łotwie i w Rosji. W ramach nowej inwestycji powstanie nowoczesna infrastruktura na potrzeby całej grupy.

Gmina świetnie skomunikowana!

 Gmina Niepołomice cały czas inwestuje w rozwój infrastruktury komunikacyjnej, czego najlepszym przykładem jest oddanie do użytku w czerwcu 2020 r. węzła autostradowego, który docelowo ma prowadzić do Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. By tak się stało niezbędne jest stworzenie łącznika pomiędzy strefą a autostradą. Również we wrześniu 2020 r. podpisana została umowa na wykonanie takiego łącznika (tzw. Obwodnica Podłęża), której efekty mają być widoczne już na początku 2022 r. Niepołomice to również świetna komunikacja kolejowa. Oprócz już funkcjonującej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, zapewniającej dojazd do centrum Krakowa w mniej niż 20 minut, planowana jest dalsza rozbudowa infrastruktury kolejowej. Dodatkowo bardzo dobrze na terenie gminy działa transport publiczny, który umożliwia poruszanie się nie tylko między centrum Metropolii a Niepołomicami, ale także pomiędzy np. Gminą Wieliczka a Gminą Niepołomice.

 Gmina atrakcyjna dla inwestorów!

 O atrakcyjności terenów inwestycyjnych w Niepołomicach, świadczy wielkość nakładów inwestycyjnych poniesionych i planowanych do poniesienia w strefie inwestycyjnej. Dotąd  25 przedsiębiorców zdecydowało się skorzystać tutaj z ulgi podatkowej; zainwestowali w 45 projektów (z czego 4 z nich nie mogłyby powstać bez decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji). Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej tylko w ramach projektów SSE i PSI wynosi obecnie 1.808.813.393,98 zł (w tym 343.773.400,00 zł to projekty w ramach PSI). Dzięki tym inwestycjom powstało ponad 2100 nowych miejsc pracy. Szacunkowa wartość wszystkich nakładów inwestycyjnych w NSI może wynosić już około 1 mld Euro. O atrakcyjności Niepołomic świadczy również to, iż gmina aktywnie angażuje się w obsługę potencjalnych inwestorów oraz przede wszystkim w pomoc dla firm, które już tutaj funkcjonują, nie ograniczając się jedynie do sprzedaży terenu, ale wspomagając inwestora na każdym etapie rozpoczęcia i rozwoju przez niego swojej działalności w Niepołomicach. Ponad 80 firm zaufało gminie i wyznawanym przez nią zasadom: tworzenia warunków do innowacyjności, szanowania zasobów naturalnych i dbania o ekologię i potrzeby mieszkańców.

Tereny dostępne od zaraz!

 Obecnie w Niepołomicach znajduje się teren inwestycyjny o powierzchni około 27 ha położony na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Około 19,2 ha  jest własnością 4 podmiotów, zainteresowanych sprzedażą, pozostała część należy do kilkunastu osób fizycznych. Nieruchomość znajduje się bezpośrednio przy stacji PKP Podłęże, jednym z węzłów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (20 min do centrum Krakowa), w odległości około  2,7 km od planowanego węzła na A4 w Podłężu. Na tym terenie jeszcze obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w którym około 24 ha nieruchomości znajduje się w terenie produkcyjno-usługowym (symbol 12PU), a około 2,3 ha w terenie zabudowy mieszkaniowej (symbol MRJ). Jednocześnie uruchomiona została procedura uchwalenia nowego planu miejscowego, gdzie teren ten będzie posiadał jednolite przeznaczenie pod teren zabudowy produkcyjno-usługowej – park technologiczny o symbolu 1PUt (planowane zakończenie procedury zmiany planu miejscowego szacowane jest na koniec 2021 roku).