Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kolejne decyzje w ramach PSI na obszarze Metropolii Krakowskiej!

8 minut czytania.

W kwietniu 2021 r. Krakowski Park Technologiczny przekroczył liczbę 100 decyzji o wsparciu, wydanych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Ten wspaniały wynik udało się osiągnąć w niespełna 3 lata. Pokazuje to jaką atrakcyjną, z punktu widzenia przedsiębiorców, jest ulga w podatku, którą oferuje ten instrument finansowy.  Nie dziwi więc fakt, że w maju wydane zostały 3 kolejne decyzje, przy czym dwie z nich dotyczyły wsparcia dla firm, które zainwestują na obszarze Metropolii Krakowskiej. Bardzo budującym jest to, że zarówno polskie jak i zagraniczne firmy, widząc bardzo duży potencjał obszaru, decydują się inwestować w swoje zakłady, właśnie na terenie Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Gmina Niepołomice na fali:

Gmina Niepołomice, dzięki Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej, od lat uchodzi za jedną z najatrakcyjniejszych gmin nie tylko w Metropolii Krakowskiej ale również w całym Województwie Małopolskim. Dobrze przygotowane tereny inwestycyjne, przyjazny klimat dla biznesu w Niepołomicach, bliskość ośrodka wojewódzkiego oraz dostępność świetnie przygotowanych kadr powodują, że swoje miejsce znajdują tu zarówno małe firmy rodzinne jak i światowi giganci, tacy jak np. Man, Coca-Cola czy Royal-Canin. Kolejną z firm, która zdecydowała się na inwestycję w Niepołomicach jest Biuro Techniczno-Handlowe BTH Import Stal sp. z o.o. Jest ono jednym z największych dystrybutorów stali nierdzewnej w Polsce. Od 1992 roku zaopatruje polski przemysł w wyroby hutnicze. W swojej bieżącej działalności wspłpracuje z najważniejszymi producentami w Europie i Azji, stawiając na nowoczesne technologie i wysokie standardy obsługi klienta. W ramach inwestycji, przedsiębiorca planuje zwiększyć zaplecze produkcyjno-magazynowe oraz zakupić nowoczesne maszyny produkcyjne. Wzrost produkcji wymaga budowy powierzchni magazynowej w Podłężu oraz dodatkowej powierzchni produkcyjnej - dwóch hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 40 tys. m2, które zlokalizowane zostaną w Woli Batorskiej.
Duży przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości ponad 129 milionów złotych.

Atrakcyjna Gmina Wieliczka:

Konsekwentnie realizowana przez władze Wieliczki polityka inwestycyjna spowodowała, że w ciągu kilku ostatnich lat udało się kompleksowo przygotować w gminie ponad 200 ha terenów. Atutami Wielickich terenow inwestycyjnych bez wątpienia są: świetna lokalizacja i mocną rozbudowana infrastruktura kołowa i szynowa. Jeżeli do tego dodamy ambitne plany włodarzy w zakresie rozbudowy insfrastruktury w kolejnej perspektywie unijnej, to mamy gotowy przepis na sukces. I właśnie tutaj zdecydowała się zainwestować kolejna firma w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Firma Produkcyjno-Handlowa „SZCZOT-MET” Robert Pałczak jest producentem wysokiej jakości szczotek na oprawach drewnianych, które znajdują zastosowanie w domu, ogrodzie, a także przy pracach budowlano-porządkowych.
Nowa inwestycja będzie polegać na zmianie procesu produkcyjnego istniejącego przedsiębiorstwa, tj. rozszerzeniu i wdrożeniu nowych technologii w ramach parku maszynowego.
Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Koźmice Wielkie w powiecie wielickim, w gminie Wieliczka. Mały przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 13 milionów złotych.

Warto inwestować w Metropolii Krakowskiej!

Każda inwestycja wymaga przeprowadzenia ogromnej ilości analiz i podjęcia wielu bardzo ważnych decyzji. Firmy, które wybierają przyszłą siedzibę swojej działalności muszą wziąć pod uwagę m.in. liczbę odpowiednio przygotowanych terenów inwestycyjnych, stopień rozbudowania sieci komunikacyjnej, dostępność i jakość siły roboczej i kadry menadżerskiej. Metropolia Krakowska jest obszarem wyróżniającym się w skali kraju we wszystkich, ze wspomnianych wcześniej czynników. Ciągłe inwestycje w rozbudowę infrastruktury technicznej, realizowane przez gminy Metropolii, obecność międzynarodowego lotniska, autostrady A4, 23 uczelni i ponad 130 tys. studentów rocznie, powoduje, że firmy decydują się inwestować w Krakowskim Obszarze Funkcjonalnym. Dodatkowo cieszy fakt, że firmy te stawiają na innowacyjne rozwiązania i ciągły rozwój, co bezpośrednio wpływa również na budowanie potencjału konkurencyjnego Metropolii Krakowskiej.