Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Konferencja: Doing Business in Germany

6 minut czytania.
O wydarzeniu
 
Niemcy są dla Polski ważnym partnerem biznesowym. Wymiana handlowa między naszym krajem a Niemcami nieustannie wzrasta. Choć niemiecki rynek jest bardzo konkurencyjny i wymaga dobrego przygotowania i wiedzy o zasadach na nim panujących, to jego bliskość oraz potencjał sprawiają, iż jest niezwykle obiecujący, a także daje ogromne możliwości rozwoju.
 
Celem wydarzenia organizowanego przez Centrum Business in Małopolska i Bank Gospodarstwa Krajowego jest przekazanie małopolskim firmom informacji pomocnych do podjęcia właściwej decyzji dotyczącej wejścia na rynek niemiecki, umocnienia tam swojej pozycji oraz zminimalizowania ryzyka i uniknięcia najczęstszych błędów. Będzie to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy i spotkania z ekspertami i praktykami rynku niemieckiego.
 
Program konferencji
 
W programie wydarzenia znajdziecie Państwo wiele wiedzy eksperckiej i praktycznej:
 
  • przedstawicielka Zagranicznego Biura Handlowego PAIH we Frankfurcie przedstawi charakterystykę rynku niemieckiego, skalę polskiej obecności na nim, jak również najlepsze praktyki ekspansji polskich firm na rynek niemiecki.
  • reprezentanci Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawią możliwości finansowania ekspansji polskich firm na rynek niemiecki zarówno te oferowane przez BGK, jak i niemieckie regionalne banki rozwoju. Zaprezentują także nowe narzędzia ekspansji zagranicznej (w tym kredyt inwestycyjny z gwarancją KUKE).
  • przedstawiciel, wywodzącej się z Małopolski, firmy DISCUS Polska Sp. z o.o. zdradzi jak i dzięki czemu odnieśli sukces na rynku niemieckim, a także co się nie sprawdziło i jakie błędy popełnili na swojej drodze.
  • z kolei przedstawiciel firmy EXPANDECO omówi na co zwrócić uwagę rozważając sprzedaż na niemieckim rynku e-commerce.
  • na zakończenie przedstawiciel Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wskaże jakie są obecnie dostępne instrumenty wsparcia eksportu oferowane przez MARR (w tym udział w targach, misjach gospodarczych, bilateralnych spotkaniach biznesowych). 
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest tutaj.
 
Jak wziąć udział?
 
Konferencja odbędzie się w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego 30 listopada 2022 r. (godz. 12:00-16:00).
 
Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla przedsiębiorców z województwa małopolskiego. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim.
 
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest jednak rejestracja, której można dokonać przez formularz rejestracyjny na stronie
 
Organizatorzy i partnerzy
 
Organizatorami wydarzenia są Centrum Business in Małopolska oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.
 
Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym: Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
 
W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie!
 
 
źródło: CEBIM