Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Metropolia Krakowska na #EEC 2023 w Katowicach

6 minut czytania.

24 kwietnia startuje XV Europejski Kongres Gospodarczy, przez 3 dni debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, przedsiębiorcy, eksperci i politycy będą rozmawiać o najważniejszych tematach gospodarczych. Tysiące gości zgromadzonych w Katowickim Centrum Kongresowym, na największym wydarzeniu biznesowym w Polsce, podejmie debatę na temat wyzwań współczesnej gospodarki. Od transformacji energetycznej, digitalizacji, zielonych technologii, przez wsparcie dla Ukrainy, problemy geopolityczne, aż po tematy związane ze społeczeństwem i jakością życia oraz wiele innych propozycji przygotowali organizatorzy Kongresu.

 

 

Wśród uczestników kongresu nie zabraknie też przedstawicieli Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. Od 2022 roku Spółka rozpoczęła przygotowania do udziału w Kongresie, współpracowaliśmy przy tworzeniu agendy wydarzenia, biorąc udział w lutowym wydarzeniu EEC Trends w Warszawie, przygotowywaliśmy szereg działań jak wywiady czy prezentacje. Przez wszystkie dni kongresu będziemy obecni na stoisku wystawienniczym „Kraków Metropolitan Area for Business”, gdzie prezentować będziemy ofertę inwestycyjną Małopolski i Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego. 

W dniu 26 kwietnia odbędzie się panel pn. „Rewitalizacja przestrzeni miejskich”, w którym uczestniczyć będzie Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju. Podczas dyskusji będą poruszane tematy związane z działaniami rewitalizacyjnymi w polskich miastach. 

 

Prezydent Jerzy Muzyk na Europejskim Kongresie Gospodarczym

 

Metropolia Krakowska, czyli Kraków i 14 okolicznych gmin, może zdecydowanie pochwalić się dobrymi przykładami działań rewitalizacyjnych, zwłaszcza w kontekście projektu realizowanego przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A., dzięki któremu oferta gospodarcza miasta została w ostatnim czasie rozszerzona o 15 hektarów powierzchni Strefy Aktywności Gospodarczej.

Udział w wydarzeniu jest zorganizowany w ramach projektu „Krakow Metropolitan Area for Business 2”, który jest dofinansowany ze środków unijnych, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 3 „Przedsiębiorcza Małopolska”, Działanie 3.3 „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1 „Promocja gospodarcza Małopolski”).

Organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego jak co roku przeprowadza konkurs „Top Inwestycje Komunalne 2023”, którego celem jest wyróżnienie i promocja odważnych i prorozwojowych komunalnych inwestycji. W tym roku w gronie nominowanych 28 projektów z całej Polski znalazła się inwestycja z Nowej Huty - Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych Strefa Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości”. Podczas katowickiego kongresu zostaną wyłonione zwycięskie inwestycje. 

______________________________________

Rejestracja na udział:

  • stacjonarny trwa do 21 kwietnia 2023 r. do godz. 14.00,
  • online trwa do 26 kwietnia 2023 r. do godz. 15.00.

 Do zobaczenia na Europejskim Kongresie Gospodarczym!