Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Naucz się tworzyć gry razem z Krakowskim Parkiem Technologicznym!

11 minut czytania.

Jak rozpocząć karierę w branży gier i zadbać o swój projekt tak, aby unikalny pomysł przerodził się w pełnowartościowy produkt? Tego dowiedzą się uczestnicy Digital Dragons Academy – cyklu bezpłatnych szkoleń poświęconych tworzeniu gier na każdym etapie: od designu i produkcji aż po marketing i PR. Po pandemicznej przerwie częściowo powrócą zajęcia w trybie stacjonarnym - poza webinarami online odbędą się także trzy spotkania networkingowe. Na pierwsze z nich – zatytułowane „Jak przejść do gamedevu” – organizatorzy zapraszają do Krakowskiego Parku Technologicznego już 5 listopada.

Zajęcia przeznaczone są między innymi dla studentów, osób zainteresowanych rozpoczęciem pracy zawodowej w gamedevie oraz entuzjastów cyfrowej rozrywki, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. To unikalna szansa na kompleksowe poznanie prężnie rozwijającej się branży gier i naukę od najlepszych specjalistów w tej dziedzinie w naszym kraju.

Pierwsze spotkanie:

Spotkanie inaugurujące sezon 2022/2023 zaplanowane zostało na sobotę 5 listopada i będzie miało formę hybrydową. Uczestnicy spotkają się na żywo z wykładowcami oraz organizatorami Digital Dragons Academy w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego (ul. Podole 60, Kraków).
 
Tematem pierwszego zjazdu jest początek kariery w branży gier – agenda spotkania jest wypełniona praktycznymi poradami, jak postawić pierwsze zawodowe kroki w gamedevie. Do stacjonarnego udziału niezbędna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej organizatora.
 
Zjazd rozpocznie się dyskusją panelową z udziałem Heleny Malinowskiej (Rage Quit Games), Grzegorza Orłowskiego (Convenant.dev) i Patryka Grzeszczuka (11bit studios), którzy będą przekonywać słuchaczy, że na rozpoczęcie kariery w gamedevie nigdy nie jest za późno. Po jej zakończeniu mikrofon przejmie Patryk Suchy (8bit), aby podzielić się wskazówkami dotyczącymi przygotowań do rozmów kwalifikacyjnych.
 
- Najważniejsze jest, aby mieć pomysł na siebie i wiedzieć, co chce się w gamedevie robić. W branży jest wiele możliwości dla różnych ludzi – zapowiada swój wykład Patryk Suchy. – Chcę podpowiedzieć słuchaczom, jak przygotować się do rozmowy i co robić, a czego unikać, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Zwrócę uwagę na praktyczne aspekty starań o pracę, o których mówi się niewiele i raczej po cichu… A znaczenie mają detale – na przykład to, jak szybko odpowie się na ogłoszenie.
 
Dla osób, które nie będą mogły pojawić się osobiście, na kanale YouTube Digital Dragons udostępniona zostanie transmisja. Warto jednak stawić się na miejscu – goście Krakowskiego Parku Technologicznego będą mieli sposobność skonsultować swoje CV z doświadczonymi HR-owcami reprezentującymi sponsorów Digital Dragons Academy – firmy 11bit studios, 8Bit, Creepy Jar, Evolution Engineering oraz Rage Quit Games. Po zakończeniu części merytorycznej uczestnicy będą też mieli czas poznać się nawzajem i swobodnie porozmawiać z wykładowcami podczas sesji networkingowej.
 
Cykl zajęć zaplanowany jest na cały rok akademicki 2022/2023. Kolejne sesje networkingowe – odpowiednio: w Warszawie i w Krakowie – będą miały miejsce w grudniu i w czerwcu. O otwarciu rejestracji na poszczególne zajęcia organizatorzy będą informować w swoich kanałach social media.

Konkursy z cennymi nagrodami

Najbardziej aktywni uczestnicy zajęć mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody. Już niebawem na Facebooku Digital Dragons Academy ogłoszone zostaną dwa konkursy, których uczestnicy powalczą o konsole Nintendo Switch i wejściówki na prestiżową branżową konferencję Digital Dragons.
 
Po każdych zajęciach na profilu Digital Dragons Academy na Facebooku (https://www.facebook.com/digitaldragonsacademy) będą się pojawiały posty konkursowe, w których organizatorzy będą prosić uczestników o opinie na temat zakończonego właśnie bloku tematycznego. Autorzy najciekawszych spośród nich, którzy wezmą udział i skomentują wszystkie zajęcia, będą liczyć się w walce o przenośne konsole.
 
Drugi konkurs przeznaczony jest dla osób aktywnych w mediach społecznościowych. W przestrzeni miejskiej i na uniwersytetach pojawiają się reklamy Digital Dragons Academy – wystarczy zrobić sobie na ich tle zdjęcie i opublikować je na Facebooku lub na Instagramie z hashtagiem #digitaldragonsacademy. Autorzy najatrakcyjniejszych publikacji zostaną uhonorowani biletami na konferencję.

Doświadczenia z poprzednich edycji

To już piąta edycja Digital Dragons Academy. Poprzedni sezon zgromadził aż 2032 uczestników, a wykłady poprowadziło 40 specjalistów z największych polskich studiów, m.in: CD PROJEKT RED, 11 bit studios, Anshar studios, Rage Quit Games czy Feardemic.
 
Zajęcia w ramach DDA cieszą się pozytywnymi opiniami uczestników, które znajdują swoje odzwierciedlenie w przeprowadzanych po zakończeniu zajęć anonimowych ankietach.
 
Nieodłączną częścią Akademii są indywidualne konsultacje CV prowadzone przez rekruterów pracujących w branży gier. Spotkania te pozwalają poznać szczegółowe wymagania pracodawców, zaplanować własną ścieżkę rozwoju i dowiedzieć się, jak najkorzystniej zaprezentować swoje mocne strony podczas rozmowy rekrutacyjnej.
 
Najświeższe informacje na temat Digital Dragons Academy regularnie ukazują się na stronie internetowej organizatora (academy.digitaldragons.pl) oraz na Facebooku: Digital Dragons Academy.