Świadczysz usługi w branży gastronomicznej, hotelarskiej, fryzjerskiej lub kosmetycznej? Zatrudniasz fachowców z bogatą wiedzą i doświadczeniem? Szukasz nowych kierunków rozwoju dla swojej firmy? Wykorzystaj potencjał pracowników, wprowadź nową usługę – uczenie w miejscu pracy i potwierdź jej wysoką jakość. Możesz być pionierem w swojej branży i realizować usługi uczenia w miejscu pracy dofinansowane z pieniędzy publicznych.
Innowacyjny projekt województwa małopolskiego „Ucz się u mistrza” ruszy jeszcze w tym roku. Ma on pozwolić przedsiębiorcom z branż gastronomicznej, hotelarskiej, fryzjerskiej i kosmetycznej realizować usługi uczenia w miejscu pracy z dofinansowaniem unijnym. Zatrudniani przez nich specjaliści będą się dzielić swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi pracownikami branży w relacji mistrz – uczeń podczas pracy wykonywanej na co dzień. Da to uczącemu się możliwość obserwacji, spróbowania „jak to się robi” pod okiem fachowca, który na bieżąco będzie korygował ewentualne błędy i dawał wskazówki.
Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w projekcie w charakterze dostawcy usług jest zadbanie o wysoką jakość uczenia w miejscu pracy. Dzięki temu klienci, chcący skorzystać z takiej formy nauki, będą mieli pewność, że spełni ona ich oczekiwania. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotował standard MSUES plus, określający warunki jakościowe dla usług uczenia w miejscu pracy. Niedawno przyjęty przez Zarząd Województwa Małopolskiego, zostanie on przetestowany w projekcie „Ucz się u mistrza”.
Przedsiębiorcy działający w branżach gastronomicznej, hotelarskiej, fryzjerskiej czy kosmetycznej, zainteresowani świadczeniem wysokiej jakości usług uczenia w miejscu pracy, mogą się zgłaszać do Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. Dowiedzą się tam, jakie warunki muszą spełniać jako dostawcy tego typu usług oraz czym powinni się wyróżniać mistrzowie, uczący innych. Zostaną też przygotowani do świadczenia usług uczenia w miejscu pracy zgodnie ze standardem MSUES plus.
Informacji o projekcie udziela Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, pod numerem tel. 12 619 84 52 lub adresem e-mail: jakosc@wup-krakow.pl.
Źródło: małopolska.pl