Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Promocja przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

6 minut czytania.
 
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłosiło XXIV edycję ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich i w małych miastach.
 
Główną ideą konkursu „Sposób na Sukces” jest promocja i upowszechnianie przedsiębiorczości oraz innowacyjnych rozwiązań, sprzyjających podnoszeniu jakości życia na obszarach wiejskich  i w miastach do dwudziestu tysięcy mieszkańców.
 
 
 
  • Do XXIV edycji konkursu „Sposób na Sukces” mogą być zgłaszane przedsięwzięcia uruchomione od 1 lipca 2022 roku do 29 lutego 2024 roku. 
  • Karty zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 25 kwietnia 2024 roku, bezpośrednio do Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, na adres: ul. Pszczelińska 99, 05-840 Brwinów, z dopiskiem: Konkurs ,,Sposób na Sukces” lub do wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego, właściwego dla miejsca realizowanego przedsięwzięcia – Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach, ul. Osiedlowa 9, 32-082 Karniowice, 12 285 21 13/ 14, sekretariat@modr.pl.
  • Rozstrzygnięcie Konkursu „Sposób na Sukces” nastąpi do dnia 2 września 2024 roku.
 
Głównym celem  konkursu jest promocja:
1) przedsiębiorczości na obszarach wiejskich i w miastach do dwudziestu tysięcy mieszkańców;
2) innowacyjnych rozwiązań sprzyjających podnoszeniu jakościżycia na obszarach wiejskich i miastach do dwudziestu tysięcy mieszkańców, będących przykładami tworzenia i wdrażania „innowacji”;
3) działań na rzecz ograniczania skutków niekorzystnych zmian klimatu, w tym przedsięwzięć zrealizowanych na rzecz: ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii;
4) włączenia społecznego i zmniejszenia ubóstwa na obszarach wiejskich i miastach do dwudziestu tysięcy mieszkańców, ze szczególnym wsparciem zatrudniania osób z grup defaworyzowanych na rynku pracy (np. osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, kobiet powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, wychowawczych, emerytów);
5) przedsięwzięć* efektywnie zrealizowanych przy wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i innych programów pomocowych.
 
W Konkursie obowiązują następujące kryteria oceny:
1) osiągnięte efekty działalności;
2) innowacyjność zrealizowanego przedsięwzięcia m.in. przy udziale grup operacyjnych EPI
(ocena skuteczności wdrożenia);
3) zasięg działalności (podpisywanie umów na dostawę surowca, zasięg sprzedaży,
wykorzystywanie lokalnych zasobów czynników produkcji, współpraca ze środowiskiem
lokalnym);
4) dbałość o ochronę środowiska naturalnego, w tym wykorzystanie odnawialnych źródeł
energii;
5) źródła finansowania, w tym ze środków Unii Europejskiej (PROW i inne);
6) okres funkcjonowania podmiotu;
7) zatrudnienie ogółem na dzień zgłoszenia, w tym powstałe w wyniku zrealizowanego
przedsięwzięcia;
8) wyposażenie zakładu pracy (techniczne, socjalne);
9) posiadane certyfikaty, nagrody, wyróżnienia;
10) perspektywy na przyszłość (plany właścicieli na przyszłość).
 
 
Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są tutaj.