Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

W te wakacje przyjedź do Krakowa!

6 minut czytania.

Wakacje tuż-tuż. Turystom, którzy w tym roku przyjadą do Krakowa nie braknie okazji, by poznać miasto i jego dziedzictwo na różne sposoby – poprzez obrazy, dźwięki, smaki, legendy. Swoim odkrywcom miasto odwdzięczy się bogatą ofertą, a wszędobylski smok wawelski podchwytliwie zapyta: „A Ty? Co widzisz w Krakowie?”

Oprócz takich dużych wydarzeń, jak wystawa królewskich arrasów czy 500-lecie pierwszego uderzenia dzwonu Zygmunt, na gości – i mieszkańców – czekać będzie wiele innych atrakcji.

 Tegoroczna ogólnopolska kampania zapraszająca do Krakowa to okazja, by podzielić się historiami i opowieściami o mieście. Przeniosą nas one m.in. do epoki Jagiellonów, kiedy zamek królewski na Wawelu przeżywał okres największej świetności. Za sprawą imponującej wystawy „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921” na wzgórze powrócił duch Zygmunta Augusta, władcy i kolekcjonera sztuki. Każdy arras to inna opowieść, a wszystkie razem – łącznie 137 obiektów – tworzą mikrokosmos znaczeń i odniesień. Przyglądanie się arrasom to prawdziwa uczta dla zmysłów!

Badania ruchu turystycznego w Krakowie, realizowane od wielu lat przez MOT pokazują, że goście odwiedzający miasto na pierwszym miejscu stawiają zwiedzanie zabytków, ale zaraz potem szeroko rozumiany wypoczynek. Muzea, teatry, kina i ośrodki kultury zapewnią mieszkańcom i gościom kulturalne lato na najwyższym poziomie. Ogromną potrzebę kontaktu z przyrodą zaspokoi natomiast spora liczba miejsc do rekreacji, dających wytchnienie w zieleni i nad wodą. Tego lata do kąpieliska Bagry Wielkie, powiększonego o wschodnią część nazwaną Małą Chorwacją, dołączy kolejne – Przylasek Rusiecki, wyposażony w plażę, pomosty i wypożyczalnię sprzętu pływającego. Idealnymi miejscami do aktywnego wypoczynku są liczne krakowskie parki, w tym lasy, kopce i ogrody, m.in. najnowsza realizacja w parku Lotników Polskich i oczywiście sieć ścieżek rowerowych. Miasto uruchomiło także specjalne linie autobusowe, którymi można dotrzeć do terenów rekreacyjnych z obszarów wokół Krakowa, m.in. do Puszczy Niepołomickiej czy Ojcowa.

Dzięki bogactwu historii i kultury Krakowa, ale też dzięki niezwykłym miejscom każdy turysta odnajdzie tu coś niezwykłego. Będzie to również wspaniała okazja do wsparcia krakowskiej branży turystycznej, która szczególnie dotkliwie ucierpiała wskutek ograniczeń związanych z możliwością podróżowania.

Podobnie jak w zeszłym roku każdy, kto przyjedzie do stolicy Małopolski na minimum jedną noc i zatrzyma się w jednym z krakowskich obiektów, będących partnerem miejskiego programu #zwiedzajKrakow, otrzyma kartę turystyczną, dającą 20% rabatu w restauracjach, hotelach, galeriach, muzeach i innych podmiotach, które także przystąpiły do akcji.

Kampanię „A Ty? Co widzisz w Krakowie” przygotowuje Urząd Miasta Krakowa wspólnie z Małopolską Organizacją Turystyczną. By dowiedzieć się więcej o atrakcjach przygotowanych przez Gminę Kraków, sprawdzić najnowsze wydarzenia czy też zaplanować przyjazd do Krakowa, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: http://www.krakow.travel/

 

Źródło: krakow.pl