Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Webinarium Plan dla Pracy i Rozwoju

4 minuty czytania.

W najbliższy piątek 18 grudnia o godz. 12:30 przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział we wspólnym wydarzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, które wskaże narzędzia i możliwości rozwoju firm w trudnym czasie pandemii.

Gośćmi webinaru oraz głównymi prelegentami będą eksperci z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Spotkanie podzielone będzie na trzy bloki odpowiadające „Planowi dla Pracy i Rozwoju”, który został przygotowany przez w/w resort. To osłona przedsiębiorców i pracowników w dobie pandemii oraz przygotowanie gospodarki do powrotu na ścieżkę rozwoju.

I blok tematyczny: Bezpośrednia pomoc

Jest to pakiet wsparcia dla firm i pracowników dotkniętych skutkami COVID-19. Zostaną w nim wskazane działania antykryzysowe dla przedsiębiorstw, które znalazły się w trudnym położeniu w wyniku drugiej fali epidemii. W tej części podczas webinarium zostaną omówione m.in. formy dofinansowania do wynagrodzeń oraz dotacji dla mikro i małych przedsiębiorstw na ochronę miejsc pracy.

II blok tematyczny: Nowy kierunek

W tej części wydarzenia eksperci skupią się na możliwościach kompleksowego wsparcia dla wszystkich, którzy chcą założyć własny biznes lub dostosować dotychczasowy do nowych potrzeb rynku.

III blok tematyczny: Impuls Rozwojowy

Podczas ostatniego bloku zostanie wskazany szereg kompleksowych rozwiązań dla tych, którzy mają w planach inwestycje i modernizację swojej firmy w celu zwiększenia jej konkurencyjności; to eliminacja zbędnej biurokracji, cyfryzacja otoczenia biznesowego, proprzedsiębiorcze regulacje prawne. Podczas tej części będzie można posłuchać m.in. o Polskiej Strefie Inwestycji, Krajowym Planie Odbudowy oraz możliwościach jakie dają fundusze europejskie.

Webinarium poprowadzi Anna Grabowska – prawniczka, mediatorka i dziennikarka, która od wielu lat specjalizujące się w tematyce społeczno-gospodarczej.

Jeżeli chcesz wziąć udział w wydarzeniu, zarejestruj się: tutaj.

 

źródło: PARP