Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wsparcie dla firm rozwijających innowacyjne technologie cyfrowe

5 minut czytania.

Prowadzisz mikro, małą lub średnią firmę na terenie Małopolski? Rozwijasz innowacyjne technologie cyfrowe? Chciałbyś uzyskać wsparcie merytoryczne i finansowe dla swojego projektu? Skorzystaj ze wsparcia projektu BOWI.

Projekt finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020. Projekt jest realizowany od lipca br. przez jedenastu partnerów w dziesięciu krajach europejskich i potrwa do czerwca 2023 roku. W ramach obecnego naboru do rozdysponowania jest 1,44 mln euro na 24 projekty z 6 regionów (Rumunii, Litwy, Czech, Polski, Bułgarii i Norwegii) w tym 4 projekty z Małopolski.  

 

Wsparcie finansowe i merytoryczne przeznaczone jest dla MSP z Małopolski realizujących projekty na etapie zaawansowanego prototypu (TRL Level: TRL 5-7) m.in. z zakresu:

  • Internetu rzeczy,
  • Robotyki w produkcji,
  • Modelowania i symulacji,
  • Digital twins i autonomicznych fabryk,
  • Sztucznej inteligencji.

Firmy, które objęte zostaną wsparciem mogą liczyć na 10-miesięczny program współpracy, w ramach którego otrzymają:

  • do 60 000 euro finansowania, które można przeznaczyć na koszty wynagrodzenia, koszty podróży, koszty materiałów eksploatacyjnych oraz koszty podwykonawstwa (dodatkowo 25% kosztów mogą stanowić koszty ogólne),
  • promocję w mediach,
  • dostęp do specjalistycznych udogodnień i infrastruktury, ułatwiający demonstrację i rozwój prototypów,
  • wsparcie techniczne od ekspertów branżowych,
  • mentoring biznesowy.

Grant finansowy może objąć maksymalnie 70% wszystkich kosztów kwalifikowanych rozwoju innowacji.

Wniosek aplikacyjny, złożyć należy w języku angielskim do 15 września br. poprzez stronę projektu. Jeden przedsiębiorca może wnioskować o dofinansowanie tylko na jeden projekt. Formularz aplikacyjny składa się z części formalnej i merytorycznej. Znajdują się w nim zarówno pytania otwarte jak i zamknięte. Ułatwieniem dla składających jest  instrukcja wypełnienia  znajdująca się przy każdym pytaniu.

Dodatkowo przed złożeniem wniosku warto zapoznać się z przewodnikiem dla aplikujących. Poza podstawowymi informacjami o projekcie BOWI i słownikiem niezbędnych pojęć, znajdziemy tam również szeroko omówiony proces oceny wniosków wraz z kryteriami oceny.

Sama ewaluacja wniosków potrwa od 15 września do 27 października br. Podpisanie umów z wybranymi przedsiębiorcami planowane jest na koniec listopada br.

Ewentualne pytania można wysyłać na adres bowi.helpdesk@fundingbox.com.

źródło: https://www.kpt.krakow.pl/przemysl/projekt-bowi/