Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zawody marsjańskich robotów - ERC 2025

4 minuty czytania.

W dniach 29–31 sierpnia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się European Rover Challenge
– jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń technologiczno-kosmicznych.

To nie tylko międzynarodowe zawody robotów marsjańskich, ale przede wszystkim unikalna platforma łącząca naukę, biznes i przemysł kosmiczny.

ERC przyciąga globalnych ekspertów, inwestorów, przedstawicieli agencji kosmicznych, innowacyjne firmy oraz startupy z sektora deep tech. Wydarzenie tworzy przestrzeń dla współpracy między młodymi inżynierami a światem biznesu, dając przedsiębiorcom dostęp do przyszłych liderów branży i najnowszych technologii w fazie prekomercyjnej.

Dlaczego warto?

  • Możliwość nawiązania kontaktów z talentami technologicznymi z całego świata.

  • Prezentacje innowacyjnych rozwiązań i prototypów w realistycznych warunkach „marsyardu” – unikalnej instalacji inspirowanej geologią Marsa.

  • Spotkania z potencjalnymi partnerami technologicznymi i inwestycyjnymi.

  • Dostęp do sektora, który dynamicznie rośnie i przyciąga coraz większy kapitał – od AI i robotyki po nowoczesne systemy eksploracji kosmosu.

Integralną częścią ERC jest również branżowa konferencja z udziałem astronautów, liderów przemysłu kosmicznego i ekspertów z firm oraz agencji działających w otoczeniu ESA i NASA. Dodatkowo strefa wystawców prezentuje ofertę firm technologicznych, fundacji STEM i startupów gotowych na skalowanie.

 

ERC to szansa na wczesne wejście w przyszłościowe technologie i kontakt z rynkiem, który łączy kosmos z realnym biznesem. Jeśli szukasz innowacji, strategicznych partnerstw lub chcesz zainwestować w talenty jutra – Kraków w sierpniu to miejsce, w którym warto być.

Wydarzenie organizowane jest przez Europejską Fundację Kosmiczną. Współorganizatorem wydarzenia jestAkademia Górniczo-Hutnicza w  Krakowie. Patronat stały nad wydarzeniem objęła Europejska Agencja Kosmiczna oraz Międzynarodowa Federacja Astronautyczna.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 
Więcej o wydarzeniu TUTAJ