Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Dzień Otwarty Klastra LifeScience Kraków!

5 minut czytania.

Takie wydarzenie to dobra okazja do zaprezentowania swojej firmy, ludzi, działań i oferty w obszarze innowacji – w szczególności w odniesieniu do strategicznych kierunków inteligentnej specjalizacji Regionu.

Osobny blok spotkania poświęcony będzie podsumowaniu projektu pt. „Proces Przedsiębiorczego Odkrywania (PPO) w ramach wybranej Inteligentnej Specjalizacji Województwa Małopolskiego”, realizowanego wraz z Grupą BST na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Przedstawione zostaną pomysły oraz możliwości wspólnych projektów, jakie zostały wypracowane podczas trwania warsztatów w dwóch grupach tematycznych – Zdrowa Żywność oraz Biogospodarka. Zaprezentowana zostanie również Regionalna Baza Wiedzy mającą zrzeszać największych interesariuszy związanych z branżą life science.

Zgłoszenia przyjmowane są tutaj. Kontakt do koordynatorek zgłoszeń:

  • Joanna Jurecka (jjurecka@lifescience.pl, tel. 512 098 746)
  • Beata Osolińska (bosolinska@lifescience.pl, tel. 512 073 207).

 

Jeden z głównych partnerów Klastra LifeScience Kraków – Krajowego Klastra Kluczowego, jest Szpital Uniwersytecki w Krakowie – organizator wydarzenia Hack4Med: CRACoV, które połączy świat medycyny oraz nowoczesnych technologii. To pierwszy w Polsce hackathon, dzięki któremu powstanie niepowtarzalna możliwość pracy koncepcyjnej na realnych, anonimizowanych danych medycznych pacjentów.

Główne wyzwanie hackathonu to stworzenie kalkulatora ryzyka zgonu, ostrego przebiegu choroby oraz powikłań spowodowanych zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Ma powstać innowacyjne narzędzie, które pozwoli na automatyzację predykcji ryzyka COVID-19, tzw. kalkulator ryzyka covidowegoktóry ma stanowić realne wsparcie dla personelu medycznego.

Pula nagród wynosi 100 tys. zł.

Organizatorzy liczą, że dzięki nieocenionym umiejętnościom i błyskotliwym pomysłom uczestników, w 24h stworzą oni praktyczne i niekonwencjonalne projekty, które będą kształtować przyszłość systemu opieki zdrowotnej.

Taka impreza wpisuje się w obraz Krakowa, jako centrum nowych technologii i innowacyjnych środowisk naukowych i technologicznych.

Szczegółowy program i pozostałe informacje o wydarzeniu znajdują się tutaj.

 

źródło: business.krakow.pl