Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

PAIH zaprasza na "Poland-ASEAN - Regional Cosmetics Forum"

8 minut czytania.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zaprasza przedstawicieli polskich firm kosmetycznych do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji poświęconej branży beauty: "Poland-ASEAN - Regional Cosmetics Forum". Wydarzenie w formule online odbędzie się w dniach 27-28 października br. Celem organizowanego przez PAIH Forum jest promocja polskiego sektora kosmetycznego w regionie Azji Południowo-Wschodniej. To też okazja do zapoznania się z możliwościami, jakie oferują branże kosmetyczne regionu ASEAN i Polski. Kontynuacją inicjatywy będą organizowane przez PAIH spotkania B2B z szerokim gronem potencjalnych partnerów i możliwością nawiązania nowych relacji biznesowych.

Wydarzenie będzie platformą spotkań z ekspertami z Polski i regionu ASEAN, organizacjami branżowymi oraz praktykami i przedstawicielami biznesu. W trakcie eventu wskazane zostaną m.in. szanse i wyzwania w zakresie ekspansji zagranicznej polskich firm kosmetycznych, trendy rynkowe czy regulacje prawne obowiązujące na omawianych rynkach. Po wydarzeniu PAIH zorganizuje ponadto serię spotkań B2B z potencjalnymi kontrahentami i dystrybutorami. Odbędą się też wydarzenia dodatkowe, m.in. "Polski Festiwal w Indonezji", wirtualne targi kosmetyczne w Malezji oraz ekspozycja kosmetyków w przestrzeni Zagranicznych Biur Handlowych regionu, a także promocja polskich kosmetyków na platformie e-commerce Lazada w Singapurze.

Region ASEAN - warto wiedzieć

Kraje Azji Południowo-Wschodniej wraz ze wzrostem populacji oraz zamożności obywateli stają się głównym motorem napędzającym sprzedaż kosmetyków i produktów do higieny osobistej w regionie Azji i Pacyfiku. W 2019 roku sektor ten osiągnął w ASEAN wartość 5,9 mld dolarów. Zgodnie z prognozami, do 2027 roku jego wartość wyniesie 8,4 mld dolarów.

W Azji Południowo-Wschodniej uwidaczniają się ponadto nowe trendy, a wraz z rozwojem gospodarki zmianom ulegają preferencje zakupowe klientów. Pomimo silnej obecności na rynku uznanych marek kosmetycznych, coraz większą popularność zyskują marki niszowe, ale nowatorskie. Klienci poszukują kosmetyków przyjaznych środowisku, w tym bazujących na składnikach organicznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry i włosów, a także dla dzieci. Silny wzrost sprzedaży odnotowują kosmetyki z certyfikatem halal, chroniące przed słońcem oraz kosmetyki dla mężczyzn.

Mimo stabilnego rozwoju sektora kosmetycznego, wejście na rynki Azji Południowo-Wschodniej wymaga odpowiedniego przygotowania oraz długofalowej strategii ekspansji, w tym znaczących nakładów na promocję marki i produktów. Wyzwaniem dla polskich kosmetyków jest m.in. silna konkurencja ze strony lokalnych, azjatyckich marek, w tym przede wszystkim japońskich i koreańskich producentów.

Szanse polskich firm na tamtejszym rynku wzmacnia jednak dynamiczny rozwój handlu elektronicznego w regionie. Sprzedaż internetowa staje się głównym kanałem dystrybucji produktów kosmetycznych - już teraz produkty z segmentu beauty są najczęściej kupowanym rodzajem produktów w kanałach e-commerce.

Kosmetyki made in Poland

Polskie marki kosmetyczne z sukcesami rozwijają sprzedaż w Azji, w tym Azji Płd.-Wsch., chociażby w Wietnamie, Malezji, Singapurze czy na Filipinach.

Dobrą passę odzwierciedla fakt, że w zakresie produkcji kosmetyków nasz kraj zajmuje obecnie 5. miejsce w UE, tuż za czołowymi i uznanymi na świecie pod tym względem Włochami, Francją czy Niemcami. Za współpracą z polskimi firmami przemawia m.in. ponad 100-letnia tradycja w zakresie produkcji czy też wysoko wykwalifikowana kadra pracowników. Produkcja kosmetyków w Polsce odbywa się według norm i standardów UE, co jest szczególnie ważne w przypadku ekspansji chociażby do Azji. Szeroka oferta produktowa, wpisująca się w aktualne globalne trendy kosmetyczne, w tym również dopasowana do potrzeb klientów nawet na najbardziej odległych rynkach, przyciąga bez wątpienia kontrahentów z różnych zakątków świata - tłumaczy Maja Justyna z biura PAIH w Singapurze.

Ostatnie miesiące, które uwrażliwiły zarówno klientów jak i kontrahentów na cenę produktów, pokazały, że to właśnie atrakcyjna cena i idąca z nią w parze wysoka jakość są niezwykle silną kartą przetargową w rozmowach z zagranicznymi potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Więcej informacji o wydarzeniu i rejestracja na stronie: Poland-ASEAN - Regional Cosmetics Forum.

 

źródło: PAIH