Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akademii Managera projektów Horyzontu Europa

4 minuty czytania.

 

Akademia Managera  Programu Horyzont Europa 2023  to 9 modułów szkoleniowych oraz 9 spotkań towarzyszących, podczas których będą prezentowane dobre praktyki beneficjentów. Zajęcia rozpoczną się 20 września i zakończą 23 listopada 2023 r. Uczestnicy będą spotykać się w każdą środę i czwartek przez 9 tygodni, aby poznać cały cykl życia projektu w Programie Ramowym Horyzont Europa. Każde spotkanie potrwa od 1,5 do 2,5 godziny. Zajęcia będą prowadzone online, a udział w nich jest nieodpłatny.

 

Program Horyzont Europa ma bezprecedensową ofertę dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i na każdym etapie, od start-upów, przez małe i średnie przedsiębiorstwa, po duże dojrzałe technologicznie firmy. Stwarza on przedsiębiorcom szansę współpracy z zagranicznymi partnerami oraz możliwość wejścia na rynki zagraniczne. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o granty, ale także korzystać z innych instrumentów wspierających rozwój ich firm czy wprowadzenie na rynek nowych produktów.

Te instrumenty to na przykład specjalny fundusz inwestycyjny dla małych i średnich firm, które ze względu na ryzyko związane z wprowadzeniem na rynek nowego rozwiązania nie mogą znaleźć funduszy na dalszy rozwój czy profesjonalną pomoc w stworzeniu biznesplanu. Przedsiębiorcy mają też szansę na współpracę z najlepszymi zespołami profesjonalistów i naukowców świata i pozyskanie znacznych funduszy na projekty badawczo-rozwojowe, których efektem będzie komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań.

Horyzont Europa daje też przedsiębiorcom możliwość korzystania z najlepszej europejskiej infrastruktury badawczej, która może być przydatna w realizacji projektu. Nowym instrumentem są inicjatywy wspierające firmy i start-upy zarządzane przez kobiety. Na rozwój tych firm są przeznaczone granty w programie, a ich liderki mogą skorzystać z oferty mentoringu. 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Źródło:  MamStartup.pl