Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

„Badania na rynek” – duże pieniądze na wdrożenie wyników prac B+R!

4 minuty czytania.

Już od 13 stycznia 2021 r. będzie można składać wnioski w kolejnej edycji konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Badania na rynek”. W puli środków przeznaczonych na dofinansowanie wdrożenia wyników prac B+R znalazło się 435 mln zł dla przedsiębiorców realizujących projekty na terenie kraju (poza województwem mazowieckim).

Jaki jest cel konkursu?

Konkurs „Badania na rynek” ułatwia wprowadzenie do sprzedaży nowych (lub znacząco ulepszonych) produktów oraz wdrożenie innowacyjnych procesów technologicznych, które są wynikiem wcześniej przeprowadzonych przez wnioskodawcę lub zleconych prac badawczo-rozwojowych. W konkursie mogą wziąć udział również przedsiębiorcy, którzy ww. prace zakupili.

Kto może się starać o dofinansowanie?

O dofinansowanie w ramach programu mogą starać się firmy z sektora MŚP, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski i zakończyły przynajmniej jeden pełny rok obrotowy. Dodatkowo, w ciągu trzech lat (poprzedzających złożenie wniosku) ich minimalny próg przychodów w jednym zamkniętym roku obrotowym powinien wynieść 600 tys. zł dla mikro- i małych przedsiębiorców oraz 1 mln zł dla średnich firm.

Na co mogą zostać przeznaczone środki z dofinansowania?

Przyznane dofinansowanie firmy mogą przeznaczyć na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji, zakup nieruchomości, roboty budowlane czy budowę nowej linii produkcyjnej oraz hal. Dofinansowanie umożliwia również pokrycie kosztów związanych z nabyciem wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej, jak również eksperymentalnych prac rozwojowych czy usług doradczych.

Jakie maksymalnie dofinansowanie mogą otrzymać przedsiębiorcy z Małopolski?

Wysokość dofinansowania zależy od lokalizacji projektu oraz rodzaju wnioskodawcy. Mikro i małe przedsiębiorstwa z Małopolski mogą otrzymać maksymalnie 55% dofinansowania kosztów projektu a średnie firmy z naszego regionu 45%.

 

źródło: PARP