Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Biznes na zakręcie. Jak może pomóc doradca restrukturyzacyjny

4 minuty czytania.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Punkt Informacyjny SWO w Poznaniu zapraszają na webinarium „Biznes na zakręcie. Jak może pomóc doradca restrukturyzacyjny?” poświęcone tematyce pomocy prawnej w przypadku pierwszych objawów pogarszającej się sytuacji finansowej, niewypłacalności lub zagrożenia niewypłacalnością, jak również wsparcia w kontaktach z wierzycielami, ochrony majątku i skutecznej restrukturyzacji biznesu.

Webinarium odbędzie się 14 grudnia w godzinach 11:00-12:30. Link do rejestracji na wydarzenie dostępny jest tutaj.

Webinar adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców zauważających pierwsze objawy pogarszającej się sytuacji finansowej, borykających się z opóźnieniem w regulowaniu wymagalnych zobowiązań, nieterminowym spływem należności od kontrahentów lub brakiem możliwości pozyskania nowego finansowania a także do wszystkich osób zainteresowanych tematyką procesu restrukturyzacji w firmie.

Prowadzenie firmy nie jest proste. Zadłużenie dotyka wielu firm, to norma w biznesie. Jednak to jeden z trudniejszych sprawdzianów dla przedsiębiorcy, ale ten sprawdzian można zdać z wyróżnieniem. Potrzebna jest odpowiednia strategia, którą można opracować z doradcą restrukturyzacyjnym.

Ryzyko utraty płynności finansowej lub całkowita utrata zdolności do spłaty zobowiązań, to bardzo poważny sygnał ostrzegawczy. Szybka reakcja ze strony przedsiębiorcy lub zarządu jest niezbędna. Dzięki temu jest szansa na wyciągniecie Twojej firmy z kłopotów!

Prowadzący spotkanie odpowie na szereg praktycznych pytań nurtujących przedsiębiorców m.in.:

  • Doradca restrukturyzacyjny – kto to jest i w czym może pomóc?
  • Na jaką ochronę interesów firmy można liczyć przy wsparciu doradcy restrukturyzacyjnego?
  • Czy utrata płynności finansowej to prosta droga do upadłości?
  • Jakie możliwości i jakie narzędzia prawne umożliwią firmie wyjście z trudnej sytuacji?
  • Gdzie szukać pomocy w przypadku okresowych trudności finansowych?

 

Więcej informacji dotyczących wydarzenia dostępnych jest tutaj.

 

źródło: PARP