Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Biznesowy punkt konsultacyjny na UEK już działa!

3 minuty czytania.

Celem powstania punktu jest pomoc i wsparcie dla migrantów z Europy Środkowej w zakresie możliwości zakładania działalności gospodarczej w Polsce. Punkt świadczy szereg różnych usług, w tym .in.: mentoring i doradztwo biznesowe dla cudzoziemców, wsparcie w zakresie ubiegania się o dotacje i granty unijne, wsparcie w zakresie prowadzenia oraz założenia przedsiębiorstwa społecznego przez cudzoziemca oraz integracja cudzoziemców.

Punkt mieści się w tradycyjnej jurcie mongolskiej położonej między Pawilonem Finansów a Pawilonem Sportowo-Dydaktycznym UEK.

Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.

Dodatkowe informacje dotyczące działalności punktu można uzysjać pod numerem telefonu 515 075 001.

Działalność punktu finansowana jest w ramach projektu Taskforcome, a jego operatorem jest przedsiębiorstwo społeczne TCF HUB. Równocześnie w ramach współpracy UEK z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy przy ul. Wielickiej 28a od 1 kwietnia 2021 r. działa nowe stanowisko doradcze dla cudzoziemców, oferujące formalną pomoc przy rejestrowaniu i zakładaniu działalności gospodarczej w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

 

źródło: kraków.pl