Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Centrum Symulatorowo-Treningowego Grupy Ryanair w Krakowie

3 minuty czytania.

Krakowskie centrum to najnowsza inwestycja Grupy Ryanair w Polsce. Przewoźnik dostarczy nowoczesną technologię, w tym 10 innowacyjnych symulatorów lotu, stworzy ponad 150 nowych miejsc pracy i będzie szkolić pilotów samolotów Boeing B737 oraz załogi pokładowe w całej Europie.

Wybór Krakowa jako lokalizacji projektu to efekt wieloletniej współpracy z miastem, województwem małopolskim oraz Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice – największą bazą Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej (11 zbazowanych samolotów, ponad 80 tras w sezonie lato 2024).

Istotnym elementem inwestycji jest budowa nowej drogi łączącej centrum treningowe z portem lotniczym w Krakowie. Nowa droga, która będzie wybudowana wspólnie przez Miasto Kraków oraz Ryanair bezpośrednio połączy terminal pasażerski z centrum symulatorowym umożliwiając ruch pieszy pomiędzy lotniskiem i centrum. Wsparcia przy realizacji inwestycji udzielało działające w UMK Centrum Wspierania Inwestorów i Innowacyjnej Gospodarki.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac pierwsze szkolenia w Centrum Szkoleniowo-Treningowym Ryanair ruszą w drugiej połowie 2025 roku.

Źródło: DlaBiznesu.Krakow.pl