Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Darmowa wiedza dla eksportera!

4 minuty czytania.

Czy wiesz jakie towary eksportuje nasz kraj do Kazachstanu? A może zastanawiasz się jakie towary importujemy z Norwegii? Chciałbyś poznać mocne i słabe strony rynku gruzińskiego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć na interaktywnej platformie rynków eksportowych www.mapa.kuke.com.pl, stworzonej i administrowanej przez KUKE.

KUKE to polska firma, której akcjonariuszami są Skarb Państwa reprezentowany przez Prezesa Rady Ministrów i Bank Gospodarstwa Krajowego. Jest ona częścią Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju - instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, której celem są inwestycje wspierające zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. 

Analitycy KUKE przeanalizowali kilkadziesiąt krajów z którymi Polska ma relacje handlowe. Zebrane informacje m.in. na temat podstawowych danych makroekonomicznych, klasy ryzyka wg. OECD, wymiany handlowej z Polską czy słabych/mocnych stron partnerów zostały przedstawione na interaktywnej, intuicyjnej mapie. Opisy państw są systematycznie uzupełniane o nowe i bieżące informacje. Mapa KUKE to kompendium podstawowej wiedzy dla przedsiębiorców i menedżerów planujących ekspansję zagraniczną oraz źródło przydatnych informacji dla osób zainteresowanych makroekonomią.

Mapa rynków ekportowych KUKE to również świetny sposób by w szybki i w przejrzysty sposób poznać podstawowe informacje na temat kilkudziesięciu krajów świata pod kątem wymiany handlowej. To miejsce, w którym  porównamy dane gospodarcze, potencjał, jak i zagrożenia wiążące się z nawiązywaniem relacji biznesowych w danym państwie.

Bardzo ciekawym elementem platformy jest szczegółowy opis form pomocy, jakich może udzielić eksporterowi KUKE. Znajdziemy tu m.in.:

  • ubezpieczenie kontraktów średnio i długookresowych,
  • faktoring,
  • ubezpieczenie inwestycji za granicą,
  • polisy.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej i zdobycia nowej wiedzy na temat interesujących nas rynków.

Źródło: https://www.kuke.com.pl/