Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Debata: Rynek pracy. Ginące, pojawiające się zawody.

7 minut czytania.

Województwo Małopolskie, Urząd Miasta Krakowa oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zapraszają 18 maja 2021 r. na czwartą z cyklu debat pn. „Przemyśleć Kraków i Małopolskę”.

Spotkanie pod tytułem "RYNEK PRACY. Ginące, pojawiające się zawody" poświęcone będzie zmianom gospodarczym zachodzącym na rynku pracy i nowym formom zatrudnienia.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00 od piętnastominutowego koncertu kwartetu smyczkowego Filharmoników Krakowskich.

Skąd pomysł na debaty?

Sama idea debat zainicjowana została przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, i prowadzona jest we współpracy z władzami samorządowymi Małopolski i Krakowa, krakowskimi uczelniami, biznesem, organizacjami obywatelskimi oraz Centrum Polityk Publicznych UEK. Jej celem jest stworzenie przestrzeni otwartej dla twórczej debaty nad sprawami ważnymi dla mieszkańców i poszukiwanie wartościowych rozwiązań stanowiących podstawę dla społeczno-ekonomicznego rozwoju miasta i regionu.

Czego będzie dotyczyła najbliższa debata?

Wynalezienie szczepionki na koronawirusa oraz wdrażany na całym świecie program szczepień a także luzowanie obostrzeń dały nadzieję na powrót do normalności znanej nam sprzed pandemii. Jednak z pewnością część zmian wymuszonych restrykcjami związanymi z epidemią COVID-19  nie zniknie, a zostanie z nami na dłużej – to między innymi nowe, elastyczne modele pracy, w tym przekonanie się przez pracodawców i pracowników do pracy zdalnej i formy organizacji zadań zawodowych.

Jak zmienia się rynek pracy? Czy postępująca automatyzacja i zmiany trendów zawodowych zbliżają nas do całkowitego zmierzchu dotychczasowego systemu? Jakie zawody są obecnie najbardziej poszukiwane i jaki wpływ na barometr zawodów miała pandemia? Co z kształceniem zawodowym? Jakie możliwości kształtowania rynku pracy ma samorząd? O tym między innymi będą we wtorek dyskutować goście debaty „RYNEK PRACY. Ginące, pojawiające się zawody”.

Kto weźmie udział we wtorkowej debacie?

Debaty to świetna okazja do tego by móc usłyszeć opinie zarówno przedstawicieli samorządu jak i biznesu i nauki. Jest to szczególnie cenne dlatego, że zazwyczaj punkt widzenia przedstawicieli instytucji publicznych, firm czy uczelni różni się i jest mocno osadzony w posiadanych przez nie kompetenacjach i realizowanych zadaniach. Szczególnie cenny jest również punkt widzenia władzy centralnej i właśnie w najbliższym wydarzeniu weźmie również udział przdstawiciel ministerstwa. Do wtorkowej debaty uczestników wprowadzi Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski a samo spotkanie poprowadzi red. Jacek Bańka.

Gośćmi-panelistami debaty będą:

  • Anna Kornecka Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii,
  • Jerzy Muzyk Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju,
  • dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
  • Leszek Rożdżeński Wiceprezydent Wykonawczy Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie,
  • Tomasz Brzostowski Dyrektor Zarządzający Globalną Strukturą Centrów Nowoczesnych Usług dla Biznesu firmy Hitachi Vantara.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Debata rozpocznie się 18 maja 2021 r., godz. 16.00 i będzie transmitowana online na profilu Województwa Małopolskiego na portalu YouTube. Do jej obejrzenia nie jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie ani rejestracj.

By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy kliknąć w: bezpośredni link do transmisji.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia transmisji z wydarzenia.

Źródło: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/wspolpraca/rynek-pracy-ginace-pojawiajace-sie-zawody-debata