Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Digital Dragons 2024 - konferencja branży gier

4 minuty czytania.
Konferencja Digital Dragons to jedno z największych wydarzeń B2B dla branży gier w całej Europie. Na jej wyjątkowość składają się wykłady, panele dyskusyjne, eventy dla twórców gier niezależnych (Indie Showcase & Digital Dragons Arena) oraz prestiżowa gala, na której laury otrzymują najlepsze polskie gry minionego roku. W 2024 roku po raz pierwszy konferencja potrwa aż trzy dni.
 
Na konferencji Digital Dragons 2024, która gościć będzie w Krakowie, zadebiutuje Legal Summit powered by Rymarz Zdort Maruta. Wśród prelegentów pojawią się czołowi prawnicy z branży oraz in-house lawyers z Polski oraz m.in. z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Włoch. Uczestnicy dowiedzą się jak wyglądają kwestie prawno-biznesowe sektora gamedev z różnych, czasem bardzo odległych, perspektyw.
 
Legal Summit to zaledwie jeden z trzech tematycznych summitów, które wzbogacą program tegorocznej konferencji Digital Dragons – oprócz niego odbędą się także Game Design Summit powered by Anshar Studios & Fool's Theory oraz Games Marketing Summit.
 
W programie konferencji pojawi się ponadto kilka wykładów związanych z tematyką HR. Tolly Kulczycki ze Związku Pracowników Branży Gier opowie o potrzebie działalności związkowej. Z kolei inni działacze organizacji, Paula Mackiewicz-Armstrong oraz Artur Ganszyniec, przedstawią wyniki badań dotyczących warunków pracy w polskim gamedevie. Natomiast Ljubica Garic i Monika Michalak z 8Bit poprowadzą panel dyskusyjny z udziałem ekspertów z polskiej branży o transparentności płac.
 
Konferencja Digital Dragons 2024 to jeden z elementów kompleksowego ekosystemu Digital Dragons, który Krakowski Park Technologiczny przygotował dla branży gamedev. Kompleksowy ekosystem Digital Dragons obejmuje również programy inkubacyjne i akceleracyjne dla twórców gier niezależnych, a także cykle edukacyjne, w tym Digital Dragons Academy dla studentów uczelni wyższych. 
 
Więcej: KPT.krakow.pl