Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Firma z Metropolii Krakowskiej w pierwszej 10-tce laureatów ogólnopolskiego konkursu PARP!

5 minut czytania.

Firma Piotr Turczyński Pack Package z Michałowic zdobyła 6 miejsce wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu PARP „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie”. Uplasowała się ona na tak wysokiej pozycji za aplikację do wynajmowania i szukania mikro-przestrzeni magazynowych.

W ciągu trzech tygodni do konkursu zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości  zgłosiło się prawie pół tysiąca przedsiębiorstw z całej Polski.

Zgłosiły się zarówno takie firmy, które wcześniej nie miały do czynienia z rozwiązaniami w obszarze cyfryzacji, ale ich projekt diametralnie zmieniał na przykład sposób realizacji usług czy komunikacji z klientem, jak i rozwiązania o bardzo wysokiej wartości dodanej, który były przemyślanym, kolejnym etapem już toczącej się transformacji przedsiębiorstwa.

Tym bardziej cieszy bardzo wysokie miejsce firmy z naszej metropolii. Przy maksymalnej liczbie 23 pkt, jaką mogła otrzymać firma, żaden z laureatów nie dostał mniej niż 19 pkt., a aż 46 proc. projektów otrzymało pomiędzy 21 a 23 pkt. Wysoki poziom zgłaszanych projektów sprawił, że ostatecznie wybranych zostało 105 firm.

Wart uwagi jest fakt, że większość projektów była innowacją co najmniej na poziomie firmy, a planowane działania nie były rutynowymi usprawnieniami w dotychczasowej działalności.  

Dlatego kluczowe  dla oceny okazało się to na ile dany projekt zmienia procesy funkcjonujące w firmie oraz czy dane rozwiązanie może stanowić wartościową praktykę dla innych przedsiębiorstw.

Każdy z laureatów otrzyma nagrodę finansową w wysokości 20 tys. zł ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Na stronie internetowej firmy Piotr Turczyński Pack Package można znaleźć informację, że zajmuje się ona tzw. fulfillmentowaniem, czyli zapewnianiem elastycznej usługi logistyczno-magazynowe dla małych i średnich sklepów. Firma oferuje swoje usługi na terenie całego kraju sklepom, które chcą zoptymalizować swoje koszty i zwiększyć zyski.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową firmy, szczególnie znajdującą się na niej bazą wiedzy na temat oferowanych przez nią rozwiązań.

 

źródło: Centrum Business in Małopolska