Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Garaż Lifescience - spotkanie organizacyjne

6 minut czytania.

Klaster LifeScience Kraków planuje otwarcie nowej usługi pod nazwą "Garaż LifeScience". Działanie realizowane jest w ramach PO IR 2.3.7. Rozwój potencjału koordynatorów Krajowych Klastrów Kluczowych, Inteligentny Rozwój.

Usługa będzie polegała na krótkoterminowym udostępnianiu zasobów wyposażonych laboratoriów (precyzyjnej techniki medycznej i biologiczno-chemicznego) oraz do zaplecza biurowego (co-working) w celu prowadzenia działalności badawczej, rozwojowej, szkoleniowej i komercyjnej. Korzystanie z tych zasobów odbywać się będzie na zasadach współdzielenia.

Usługa adresowana jest do indywidualnych osób, startupów oraz zespołów projektowych i firm na wczesnym etapie rozwoju, które potrzebują w krótkich okresach czasu dostępu do specjalistycznych warunków i urządzeń dla rozwijania, testowania i skalowania nowych pomysłów, czy realizacji projektów. Dzięki możliwości realizowania swoich potrzeb w Garażu LifeScience, możliwe będzie racjonalizowanie i optymalizowanie kosztów prowadzonej działalności.

Na początku działalności innowacyjnej firmy, nie ma potrzeby (często też możliwości) posiadania własnych, kosztownych zasobów. Widzimy wyraźną potrzebę, zwłaszcza- ale nie tylko- wśród start-up'ów, krótkoterminowego dostępu do infrastruktury B&R oraz miejsca do pracy koncepcyjnej. Przedsiębiorcy i naukowcy potrzebują również miejsca przystosowanego do realizacji projektów R&D, wymagających dostępu do laboratorium na czas realizacji projektu (tygodnie – miesiące). Istnieje również potrzeba dedykowanego miejsca do testowania aparatury i nowych rozwiązań procesowych i technologicznych, przed wprowadzeniem ich do własnej infrastruktury badawczej.

Garaż Lifescience może również umożliwić demonstrację (szkolenie) nowej aparatury naukowo-badawczej oraz jej zastosowań, oferowanej przez producentów oraz dostawców takiej aparatury. Oddawana do użytku infrastruktura zlokalizowana jest w Parku LifeScience.

09.06.2021 r. o godz. 10.00 Klaster LifeScience Kraków organizuje spotkanie on-line dla osób potencjalnie zainteresowanych korzystaniem z zasobów Garażu LifeScience. Chcielibyśmy poznać Państwa potrzeby i oczekiwania w tym zakresie oraz podyskutować o możliwych modelach funkcjonowania Garażu. Na tej podstawie opracujemy optymalny model współpracy, który następnie zostany wdrożony w ramach projektu Klastra. Uruchomienie usługi planowane jest na styczeń 2022.

Agenda spotkania:

  • Prezentacja założeń Garażu LifeScience
  • Model funkcjonowania Garażu – dyskusja
  • Potrzeby i oczekiwania interesariuszy Garażu
  • Wnioski i rekomendacje

By wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się tutaj.

 

źródło: Centrum Business in Małopolska