Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Gmina Skawina wyróżniona przez KPT

3 minuty czytania.
Podczas wydarzenia pn. „Spotkajmy się w Polskiej Strefie Inwestycji” podsumowującej 2023 rok, Krakowski Park Technologiczny nagrodził w kilku kategoriach wyróżniające się firmy, które korzystają ze wsparcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Spotkanie było też okazją do doceniania współpracy z małopolskimi samorządami, przedstawiciele gmin, w których przedsiębiorcy skorzystali z ulgi podatkowej otrzymali dyplomy Gminy przyjaznej inwestorom.
 
Przyznane Gminie Skawina wyróżnienie jest potwierdzeniem skuteczności współpracy samorządu z biznesem w realizacji działań przyczyniających się do rozwoju gospodarczego i tworzenia miejsc pracy dla mieszkańców gminy i terenów ościennych.
 
- Krakowski Park Technologiczny  docenił Gminę Skawina, ale też przedsiębiorców inwestujących w Gminie Skawina. Przyznano nam nagrodę dla Gminy Przyjaznej Przedsiębiorcom. Dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy firmom NPA Skawina Sp. z o.o i Dragon Poland Sp. z o.o. , które otrzymała środki finansowe na dalszy rozwój swej działalności. – powiedział burmistrz Norbert Rzepisko.
 
W 2023 roku z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Małopolsce skorzystało aż 60 przedsiębiorców, deklarowane nakłady inwestycyjne przekroczyły 2 mld zł! (2 003 899 655,59 zł). Przedsiębiorcy utworzyli 1099 nowych miejsc pracy. Warto wspomnieć, że KPT został najlepszą strefą w Europie w kategorii Industrial Champion. To osiągnięcie podkreślające zarówno aktywność inwestycyjną polskich i zagranicznych firm, którą wspiera KPT, jak i bogatą działalność parku technologicznego.