Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Historie z sukcesem w roli głównej

6 minut czytania.
Siedząca po turecku uśmiechnięta kobieta z laptopem na kolanach wskazuje na stojącego uśmiechniętego mężczyznę w okularach trzymającego napis pochwal się swoją inwestycją

Prowadzisz firmę na terenie Województwa Małopolskiego? Twoja działalność jest związana z inteligentnymi specjalizacjami Małopolski?

Jeśli odpowiedziałeś na powyższe pytania twierdząco, to w ramach projektu pn. „Krakow Metropolitan Area for Business 2” możesz już teraz opowiedzieć o zrealizowanych przez Twoją firmę inwestycjach.

Stawiamy na inteligentny rozwój

W Małopolsce zdecydowanie stawiamy na innowacje i inteligentny rozwój, dlatego też zdefiniowane zostały obszary, które wyznaczają kierunki rozwoju całego regionu. Są to małopolskie inteligentne specjalizacje, takie jak:

  • Nauki o życiu (Life Science);
  • Energia zrównoważona;
  • Technologie informacyjne i komunikacyjne, w tym multimedia (ICT);
  • Chemia;
  • Produkcja metali i wyrobów metalowych (z wyłączeniem maszyn i urządzeń);
  • Elektrotechnika i przemysł maszynowy;
  • Przemysły kreatywne oraz czasu wolnego.

Właśnie w obszarach inteligentnych specjalizacji, które stanowią o marce regionu, w tym Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego („KrOF”) funkcjonuje wiele firm, które już odniosły pierwsze sukcesy. 

Zapraszamy do podzielenia się dobrymi praktykami biznesowymi

W celu stworzenia wspólnego przekazu o atrakcyjnych i konkurencyjnych warunkach do lokowania nowych inwestycji na terenie KrOF chcielibyśmy zaprosić wszystkie przedsiębiorstwa
z regionu do podzielenia się swoimi doświadczeniami i sukcesami z realizacji nowych projektów i inwestycji w ramach inteligentnych specjalizacji Małopolski.

Zapraszamy też przedsiębiorstwa, które działają na terenie gmin Metropolii Krakowskiej i mają duży potencjał do ekspansji zagranicznej, zdobywają nowe rynki i chciałyby o tym opowiedzieć.

Prezentacja dobrych przykładów odbędzie się na platformie internetowej projektu https://kma4business.metropoliakrakowska.pl/ w specjalnie przygotowanej w tym celu zakładce.

Za realizację odpowiada Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A., która razem z Fundacją Małopolska Izba Samorządowa realizuje projekt pn. „Krakow Metropolitan Area for Business 2”. Koncentruje się on wokół zainteresowania polskich i zagranicznych firm inwestycjami w regionie oraz na pobudzeniu eksportu produktów i usług małopolskich przedsiębiorstw z sektora MŚP.

Całość działań jest dofinansowana ze środków unijnych, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 3 „Przedsiębiorcza Małopolska”, Działanie 3.3 „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1 „Promocja gospodarcza Małopolski”).

Jak można się z nami skontaktować?

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami projektu: Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.  pod adresem e-mail: joanna.adamczyk@knhp.com.pl oraz telefonicznie: +48 727 432 104.