Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Program "Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców"

4 minuty czytania.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, a zarazem zachęca do skorzystania z możliwości uczestnictwa w transgranicznym programie wymianyErasmus dla Młodych Przedsiębiorców, którego celem jest sfinansowanie przyszłym/początkującym przedsiębiorcom możliwości uczenia się od doświadczonych ludzi biznesu, prowadzących firmy w innych państwach objętych działaniem.

Wymiana doświadczenia następuje podczas pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy.

 

Uczestnictwo w Programie niesie dla obu stron szereg korzyści:

  • wymiana wiedzy i doświadczenia,
  • dostęp do specjalistycznych informacji,
  • możliwość budowania sieci kontaktów na terenie Europy,
  • nawiązywanie nowych stosunków handlowych.
  • poznanie specyfiki rynków zagranicznych, 
  • doskonalenie umiejętności językowych,
  • możliwość pracy z energicznym, początkującym przedsiębiorcą, który może przyczynić się do rozwoju firmy, wnosząc innowacyjne pomysły, nową wiedzę i umiejętności,
  • pełnienie roli trenera i mentora.

Wszelkie koszty związane z pobytem pokrywane są z grantu, który otrzymuje młody przedsiębiorca. Obowiązkiem przedsiębiorcy przyjmującego jest jedynie zapewnienie osobie wizytującej miejsca do pracy w siedzibie swojej firmy.

Kwota dofinansowania: maksymalnie 6 600 euro, tj. 530-1 100 euro miesięcznie (w zależności od kraju)

Wkład własny: 0%

Czas realizacji: maksymalnie 6 miesięcy

 

WNIOSEK: Aby wziąć udział w programie należy wypełnić wniosek online oraz załączyć swoje CV (dokumenty w języku angielskim). 

Genetator wniosków dla młodych oraz przyjmujących przedsiębiorców

Więcej informacji o Programie znjduje się na stronie.

Źródło: https://www.parp.gov.pl/