Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Inwestycje w Gminie Świątniki Górne

5 minut czytania.
Świątniki Górne, szkoła podstawowa Świątniki Górne,
Rok 2022 w gminie Świątniki Górne przebiega pod znakiem licznych realizowanych inwestycji. Rozwój infrastruktury to zarówno poprawa jakości życia mieszkańców, jak i zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej i szansa na wzrost gospodarczy. Dostrzegając tę zależność, podjęto w Świątnikach Górnych szereg inwestycji podnoszących atrakcyjność tego obszaru.
 

Inwestycje oświatowe:

 
Trwająca budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej we Wrząsowicach to priorytet dla rozwoju dzieci i młodzieży w gminie Świątniki. Powstająca hala pomieści ok. 120 widzów. Przy kompleksie budynków szkolnych przy ul. K. Bruchnalskiego 35 planowana jest budowa budynku żłobka i przedszkola. 3-kondygnacyjny budynek przeznaczony będzie dla 100 przedszkolaków (4 oddziały przedszkolne) i dla 60 maluchów (3-oddziałowy żłobek). W trosce o obecną sytuację uchodźców z Ukrainy w jednym z budynków zostaną utworzone miejsca przedszkolne. Z oddziału przedszkolnego będą mogły korzystać dzieci z Ukrainy oraz - w razie wolnych miejsc - także dzieci z terenu gminy.

 

Rozwój infrastruktury rekreacyjnej:

 
Strefa rekreacyjna w Ochojnie to kolejna ważna inwestycja obejmująca modernizację placu zabaw oraz montaż siłowni zewnętrznej. Dbając o tereny
zielone, rozpoczęto prace związane z zagospodarowaniem terenu parku w Świątnikach Górnych. Ciekawą inwestycją jest budowa tężni solankowej
przy Urzędzie Miasta i Gminy Świątniki Górne. - Podejmowanie inwestycje mają na celu udoskonalenie stref, mających wpływ na życie codzienne. Rozbudowana infrastruktura to zarazem zwiększone możliwości inwestycyjne, pozytywnie wpływające na rozwój gminy Świątniki Górne. Zwiększają komfort życia, podnoszą atrakcyjność regionu i stają się wizytówką zachęcającą do zamieszkania i inwestowania w naszej gminie - mówi Małgorzata Duży Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne.
 

W trosce o środowisko:

 
Do jednych z najważniejszych planowanych do realizacji inwestycji należy budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Głównym celem projektu jest stworzenie kompleksowego systemu gospodarowania odpadami i zapewnienie mieszkańcom infrastruktury niezbędnej do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów.