Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Już niedługo powstanie druga część SAG w Branicach

3 minuty czytania.

15 lipca 2020 r. podpisana została przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. umowa z firmą Insbud z Małopolski. Na jej mocy, do końca listopada przyszłego roku firma zaprojektuje i wybuduje północną część Strefy Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości”. Teren zostanie przygotowanypod  inwestycje przemysłowe i usługowe.

Mowa o ponad 17 hektarach Parku Naukowo-Technologicznego „Branice”. Znajduje się on na północ od ulicy Igołomskiej. Wartość podpisanej umowy to 33 655 260 złotych.

Dla inwestorów dostępnych będzie 17 działek, które obecnie są w większości opuszczonym terenem poprzemysłowym.

W ramach inwestycji wykonana zostanie potrzebna infrastruktura:

  • wodociągi,
  • przepompownia ścieków,
  • oświetlenie,
  • ławki i kosze na śmieci.

Teren zostanie też wyposażony m.in.:

  • w stojaki rowerowe,
  • sieć Wifi,
  • stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Dzięki inwestycji powstanie 1,5 kilometra dróg, 2 kilometry chodników i 1300 metrów ścieżek rowerowych. Na tereny zielone zostanie przeznaczonych ponad 2,2 hektara. Prawie 50 arów będzie miała strefa wytchnienia i relaksu w centralnej części tego fragmentu SAG.

Na całym terenie północnej części SAG posadzonych zostanie ponad 11 arów klombów, rabat i kwietników oraz 20 sztuk nowych drzew o krzewów.

Dzięki umowie, teren zostanie kompleksowo przygotowany i niezwykle atrakcyjny dla firm.

Źródło: https://knhp.com.pl/aktualnosci/szczegoly/128,-umowa-na-drug%C4%85-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-strefy-aktywno%C5%9Bci-gospodarczej-w-branicach-podpisana