Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klaster Life Science Kraków wyróżniony!

5 minut czytania.

Klaster LifeScience Kraków, jako drugi klaster w Polsce i ok. pięćdziesiąty w Europie, został nagrodzony międzynarodową odznaką „Cluster Management Excellence Silver Label Certificate”, czyli Srebrną Odznaką Jakości Zarządzania Klastrem. To kolejny już stopień europejskiego certyfikatu doskonałości.

Klaster LifeScience Kraków został poddany analizie benchmarkingowej i audytowi certyfikacyjnemu, które wykazały, że procesy zarządzania klastrem, które systematycznie są wdrażane w organizacji, przebiegają pozytywnie i potwierdzają jakość oraz oddziaływanie klastra w regionie i na arenie europejskiej. Metodologia opracowana została przez międzynarodowy zespół ekspertów ESCA (European Secretariat for Cluster Analysis).

Benchmarking obejmuje następujące obszary:

  • Struktura klastra
  • Zarządzanie, strategia
  • Finansowanie
  • Świadczone usługi
  • Kontakty i interakcje z otoczeniem
  • Rezultaty działania oraz renoma klastra

Certyfikat stanowi narzędzie uwierzytelnienia organizacji klastrowych. Potwierdza ich jakość i wartość. Ma za zadanie wyróżnić je, motywować do współzawodnictwa oraz przyczyniać się do wzrostu zainteresowania klastrem potencjalnych partnerów. Jest on przyznawany przez ESCA tylko najlepszym organizacjom klastrowym i tylko na dwa lata.

Organizacja klastra zostaje także wpisana do publicznej bazy danych klastrów uczestniczących w procesie weryfikacyjnym. Bazę danych wszystkich organizacji, odnaleźć znaleźć tutaj.

System przyznawania certyfikatów jest działaniem uznanym w całej Europie. Narzędzie to jest honorowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, jak również Polskie Ministerstwo Gospodarki.

Klaster LifeScience Kraków powstał w 2006 r. jako sieć współpracy instytucji i firm z makroregionu Polski Południowej, które połączyły wspólne cele i wizja rozwoju ekosystemu innowacji w obszarze biotechnologii i life science. Od 21 października 2016 roku, klaster posiada status Krajowego Klastra Kluczowego. W 2019 r. status został odnowiony na kolejne 3 lata, czyli do 28.08.2022 r. i tym samym Klaster LSK utrzymał się w gronie 15-tu elitarnych klastrów strategicznych, które mają duże znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki i są konkurencyjne oraz innowacyjne w aspekcie międzynarodowym.

Więcej o klastrze dowiesz się na stronie internetowej lifescience.pl.

 

źródło: kraków.pl