Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Klaster ZABŁOCIE dostępny dla biznesu i mieszkańców

3 minuty czytania.
Budynek A Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych "Zabłocie 20.22"  jest miejscem, w którym zderzają się pomysły, przedsiębiorczość, i społeczne inicjatywy, tworząc unikalne środowisko do współpracy i rozwoju.  16 stycznia  2024 r. Prezydent Miasta Krakowa podpisał zarządzenie w sprawie zasad świadczenia usług w Budynku A Klastra.
 
Przestrzenie udostępniane w Budynku A obejmują dwie Strefy:
1. Strefa Przedsiębiorczości/Kreatywna – to miejsce prowadzenia działalności przez podmioty gospodarcze, dostarczycieli usług okołobiznesowych, użytkowników open-space,
2. Strefa Innowacji Społecznych – to miejsce prowadzenia działalności przez organizacje pozarządowe (NGO) typu non-profit, charytatywne, społeczne, obywatelskie, obejmuje działalność inkubatorów społecznych, laboratoriów społecznych („social labs”), innych form innowacji społecznych, w tym grup nieformalnych, w ramach działalności, w których promowana będzie równość kobiet i mężczyzn, inkubowane będą projekty zgodne z ideą Smart People (edukacja dla każdego, aktywne organizacje pozarządowe, partycypacja obywatelska, szeroki dostęp do usług społecznych).
 
Zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa jest kluczowym dokumentem, który wyznacza nowe standardy i kierunki dla rozwoju Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22. Dla przedsiębiorców i organizacji zainteresowanych korzystaniem z tej przestrzeni, to także sygnał do przygotowania się na nowe wyzwania i możliwości.
 
Pełne informacje na temat dostępnych przestrzeni Klastra i zasad ich użytkowania zawarte są TUTAJ.