Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kolejna firma z Metropolii Krakowskiej w ramach PSI Małopolska

3 minuty czytania.
Cukiernia Krakowskie Wypieki to ekskluzywna cukiernia z tradycją, która dzięki najwyższej jakości oferowanych wyrobów zyskała wielu stałych klientów. Proces produkcyjny jest oparty o rzemieślnicze metody, dlatego też wygląd każdego tortu czy ciastka jest niepowtarzalny. Produkty Spółki cechuje wyjątkowy smak oraz nowoczesny wygląd, dopracowany w najmniejszym szczególe.
 
Spółka od początku swojej działalności stawia na postęp i inwestuje zarówno w rozbudowę sieci handlowej, jak i zakładu produkcyjnego. Dzięki uldze podatkowej, otrzymanej w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, firma rozwinie istniejące i wdroży nowe technologie produkcyjne. Krakowskie Wypieki planują również kupno maszyn wspierających proces produkcji oraz rozbudowę kompleksu produkcyjnego wraz z nowym zapleczem magazynowo-biurowym. Wdrożenie innowacyjnego procesu produkcyjnego pozwali na realizację bardziej skomplikowanych i precyzyjnych produktów, a także na zautomatyzowanie i robotyzację produkcji. Na ten cel firma przeznaczy 7,5 mln zł.
 
Warto wspomnieć, że od 2018 r., czyli od początku istnienia programu Polska Strefa Inwestycji, w Krakowie i Gminie Kraków, wydano łącznie 31 decyzji o wsparciu. Przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości 1,2 mld zł. Kraków cieszy się więc stałym zainteresowaniem inwestorów. Kraków, dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, jest wybierany przez przedsiębiorców głównie jako miejsce do lokowania wyspecjalizowanych procesów oraz zaawansowanych technologii.