Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kolejna Rada Przedsiębiorczości w Metropolii Krakowskiej

4 minuty czytania.
Za nami inauguracyjne posiedzenie Gminnej Rady Przedsiębiorczości podkrakowskiej gminy Wielka Wieś, które odbyło się 25 października 2023 r.
 
Rada ma funkcje opiniodawczo - doradczą w sprawach związanych z rozwojem gospodarczym Gminy Wielka Wieś. Reprezentuje lokalne środowisko gospodarcze i wspiera działania Wójta Gminy poprzez wiedzę, doświadczenie oraz znajomość problemów gospodarki gminy.
 
Pierwsze spotkanie było możliwością wzajemnego poznania się  przedstawicieli różnych podmiotów gospodarczych,  okazją do rozmowy o działaniach realizowanych na terenie gminy, sukcesach i wyzwaniach, z którymi branże spotkają się każdego dnia m.in. wzrastające koszty pracy czy energii. Przedstawiciele Urzędu Gminy Wielka Wieś przedstawili  przedsiębiorcom informacje o działalności gminy, sytuacji gospodarczej, planach inwestycyjnych czy też pomysłach na współpracę z podmiotami gospodarczymi w ramach Rady, ale też w codziennych działaniach.
 
Rozmowy pokazały, że takie spotkania maja ogromną wartość, dają możliwość do wymiany doświadczeń, wiedzy i potencjału, ale też budowanie dobrych relacji między przedsiębiorcami różnych branż i gminą.
 
W Gminie Wielka Wieś działa wiele firm i koncernów znanych w świecie, ale także sporo średnich i małych firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Łącznie na terenie JST jest zarejestrowanych 2 380 firm, w tym 1800 to działalności jednoosobowe.
 
W skład Prezydium Rady Przedsiębiorczości Gminy Wielka Wies wchodzą:
  • Przewodnicząca Rady:
Katarzyna Machnik - firma Bamet z Wielkiej Wsi
  • oraz trzech Wiceprzewodniczących:
Monika Księżyc - Krakowski Bank Spółdzielczy odział w Szycach,
Krzysztof Kędzior - Centrum Medyczne Szyce
Janusz Pitala - Serdeczna Troska sp. z o.o.