Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kolejne decyzje w ramach PSI na terenie Metropolii Krakowskiej!

5 minut czytania.

Od początku tego roku Krakowski Park Technologiczny już wydał 14 nowych decyzji w Małopolsce – dzięki którym utworzone zostaną 278 nowe miejsca pracy. To świetny wynik, który pokazuje, że nawet pomimo pandemii, firmy nie boją się realizować ambitnych planów rozwoju swoich działalności.

Dlaczego PSI?

Polska Strefa Inwestycji jest bardzo atrakcyjnym dla inwestorów instrumentem wsparcia, który na pewno pomaga podjąć decyzję o realizacji inwestycji. Dzięki ulgom podatkowym, przedsiębiorcy mogą znacznie obniżyć koszty samej inwestycji, a fachowa pomoc pracowników Krakowskiego Parku Technologicznego na każdym etapie projektowania i realizacji projektu, powoduje, że coraz więcej firm decyduje się na korzystanie właśnie z tego instrumentu. Co ważne korzystają z niego nie tylko duże zagraniczne przedsiębiorstwa ale także małe i średnie krajowe firmy.

Od początku tego roku Krakowski Park Technologiczny wydał, pomimo pandemii 14 nowych decyzji o wsparciu, w których zadeklarowane nakłady wynoszą 326.088.555,00 zł, a przedsiębiorcy mają w planach utworzenie 278 nowych miejsc pracy.

Warto odnotować, że w podsumowaniu dotychczasowych wyników spółek obsługujących PSI, przygotowanym przez Gazetę Prawną, Krakowski Park Technologiczny znalazł się w czołówce stawki: pod względem liczby wydanych decyzji o wsparciu łącznie zajął drugie miejsce, a trzecie ze względu na planowane utworzenie nowych miejsc pracy.

Nowa inwestycja na terenie Niepołomic!

Scandia Cosmetics S.A. zbuduje nową halę produkcyjno-magazynową w Niepołomicach, do której przeniesie swoją działalność. Firma od 30 lat funkcjonuje na rynku produkując naturalne kosmetyki, posiada też własne laboratorium. Doskonale łączy zamiłowanie do natury z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w produkcji. Przedsiębiorstwo zainwestuje co najmniej 4 000 000 zł.

Wsparcie na innowacyjny system obróbki metali w Zabierzowie!

Wsparcie w ramach PSI to nie tylko ulgi związane z budową nowych obiektów. To również wsparcie na uruchamianie nowych linii produkcyjnych. Firma Biga Stal Piotr Bicz spółka jawna dzięki uldze podatkowej wdroży innowacyjny i unikalny w skali światowej system obróbki metali, oparty na zaawansowanej analizie big data (system BGS Analytics). Inwestycja pozwoli na zwiększenie efektywności realizacji zindywidualizowanych usług wykonywanych w technologiach laserowej, plazmowej i frezowania. Firma działa od dwudziestu lat w Zabierzowie i zainwestuje ponad 7 milionów złotych.

Źródło: http://media.kpt.krakow.pl/138810-trzy-decyzje-w-ramach-polskiej-strefy-inwestycji-kpt-w-czolowce/text