Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Konferencja „Przyszłość Edukacji”

6 minut czytania.

Obecnie świat podlega ciągłym, bardzo dynamicznym zmianom. Czy nasz system edukacji nadąża za nimi? Czy podstawą skuteczności naszej oświaty powinny być autorytarne i transmisyjne metody nauczania?

A może powinniśmy zmienić nasze myślenie o edukacji?

Dobrym sposobem na wyrobienie sobie własnego zdania w tym temacie będzie udział w konferencji „Przyszłość edukacji”, która odbędzie się 12.10.2021 r. w godz. 12.00 – 16.30.

Konferencja będzie okazją do dyskusji na temat kierunków rozwoju edukacji. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie model polityki edukacyjnej Edukacja 2030+ (pod red. dr K. Głuca i prof. S. Mazura), zawierający rekomendacje zmian w systemie kształcenia. Raport ten stanowi efekt licznych badań z udziałem m.in. nauczycieli, dyrektorów szkół, samorządowców, władz rządowych, przedsiębiorców oraz przedstawicieli otoczenia edukacji.

Na konferencji odbędzie się również premiera publikacji „Szkoły poza horyzont” (pod red. prof. J. Hausnera i dr M. Jelonek). W tej części spotkania przedstawione zostaną założenia szkoły relacyjnej oraz ciekawe przykłady dobrych praktyk wdrożonych w polskich szkołach, które w prosty sposób zmieniły społeczność szkolną.

Debata będzie miała miejsce w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie (ul. Grzegórzecka 24), a także będzie transmitowana online na platformie www.live.oees.pl  

By wziąć udział w spotkaniu należy się wcześniej zarejestrować:

 Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.fundacjagap.pl/konferencja-przyszlosc-edukacji oraz na FB: https://www.facebook.com/events/2037703706386039/?active_tab=discussion

W konferencji wezmą udział m.in.

  • dr Łukasza Cieślika – Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
  • Iwonę Chmurę-Rutkowską - Przewodnicząca Rady Fundacji Ja-Nauczyciel
  • Oktawię Gorzeńską – Akademia Przywództwa Edukacyjnego
  • prof. dr hab. Jerzego Hausnera –  Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit
  • dr Magdalenę Jelonek – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Annę Korfel-Jasińską - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki
  • Józefa Michalika –  Wiceprezes Zarządu NEWAG SA
  • dr Jędrzeja Witkowskiego – moderator, Prezes Zarządu, Centrum Edukacji Obywatelskiej

PROGRAM KONFERENCJI: https://fundacjagap.pl/wp-content/uploads/2021/10/konferencja_DIALOG_szkic-programu_1_10.pdf

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zapraszamy!

Konferencja „Przyszłość edukacji” realizowana jest w ramach projektu "Budowa systemu kształtowania wiedzy, kompetencji i postaw warunkujących szanse rozwojowe Państwa Polskiego w erze rewolucji przemysłowej 4.0.” finansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „DIALOG” w latach 2019-2021.