Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Konsultacje społeczne dokumentacji konkursowej - PARP

5 minut czytania.

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) pełniącej rolę Instytucji Pośredniczącej dla Działania 01.03 Kadry nowoczesnej gospodarki w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu Regulaminu wyboru projektów wraz z załącznikami w konkursie „Wsparcie firm w okresowych trudnościach”.

 

 

 

 

Przedmiotem planowanego naboru jest wybór i dofinansowanie projektów, których realizacja umożliwi wspieranie dostosowania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian, wspieranie aktywnego i zdrowego starzenia się oraz zdrowego i dobrze dostosowanego środowiska pracy, które uwzględnia zagrożenia dla zdrowia (cel szczegółowy działania FERS.01.03 Kadry nowoczesnej gospodarki).

Odbiorcami wsparcia są samozatrudnieni i przedsiębiorcy z sektora MŚP (delegujący do projektu swoich pracowników) którzy aktywnie wykonują swoją działalność gospodarczą, zarejestrowaną minimum 12 miesięcy przed dniem rozpoczęcia naboru do projektu, i znajdują się w okresowych trudnościach.

Podstawowym zadaniem Beneficjentów konkursu będzie udzielanie wsparcia samozatrudnionym i przedsiębiorcą z sektora MŚP w postaci diagnozy oraz usług szkoleniowo-doradczych świadczonych przez Bazę Usług Rozwojowych.

Uwagi można zgłaszać w terminie od 12-09-2023 do 18-09-2023 r. w wersji elektronicznej, przesyłając wypełniony formularz na adres urszula_golec@parp.gov.pl

Konkurs zostanie ogłoszony pod warunkiem zaakceptowania kryteriów konkursu z załącznika nr 8 przez Komitet Monitorujący FERS.

  • Załączniki nr 8 nie podlega konsultacjom społecznym.
  • Załączniki do Regulaminu o nr 1a, b, c - 7 oraz 10 i 12 podlegają konsultacjom tylko w zakresie ich zgodności z dokumentami opracowanymi przez Instytucję Zarządzającą FERS, w szczególności z „Zasadami wyboru projektów w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027", „Zasadami finansowania Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego”.
  • Udzielając pomocy finansowej w ramach naboru PARP będzie działała na podstawie Rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 25 maja 2023 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (Dz.U. z 2023 r. poz. 1106).

Zachęcamy do udziału w konsultacjach!

Dokumenty poddane konsultacjom oraz formularz zgłaszania uwag znajdują się pod linkiem.