Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kraków Miastem Przyjaznym dla Biznesu

3 minuty czytania.

Kraków został wiceliderem prestiżowego zestawienia Miast Przyjaznych dla Biznesu miesięcznika „Forbes”. Nagrody wręczono 17 października podczas Europejskiego Forum Samorządów Local Trends w Poznaniu.

Kraków już od kilku lat plasuje się na czołowych pozycjach w tym rankingu. 

Jako ośrodek akademicki  i siedziba wielu instytucji badawczych Kraków przyciąga biznes, któremu zależy na możliwości dostępu zarówno do bogatego rynku talentów, jak i do wiedzy. Krakowskie uniwersytety i szkoły otwarte są na współpracę z przedsiębiorcami, a firmy działające pod Wawelem chętnie angażują się nie tylko we wspólne projekty badawczo-naukowe, ale także w kształcenie studentów.

Kolejnym elementem przyciągającym biznes są odpowiednie zasoby nowoczesnej, wysokiej klasy powierzchni biurowej . Na koniec IV kwartału 2022 roku całkowite zasoby biurowe w Krakowie osiągnęły 1,75 mln m², dzięki czemu miasto utrzymało pozycję lidera wśród regionalnych rynków biurowych w Polsce.

Niemniej istotna jest polityka miejska ukierunkowana na zrównoważony rozwój miasta i podnoszenie jakości życia mieszkańców – inwestycje w przyjazną i funkcjonalną przestrzeń publiczną oraz w wysokiej jakości usługi komunalne.

O tym, czy miasto jest atrakcyjną lokalizacją dla biznesu, decyduje też wsparcie, jakie inwestorom i firmom może zaoferować samorząd. Kraków jest otwarty na przedsięwzięcia biznesowe o różnej skali – od dużych inwestycji, przez małe i średnie przedsiębiorstwa, po projekty start-upowe.

Źródło: DlaBiznesu.krakow.pl