Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polska Strefa Inwestycji wita kolejnych inwestorów w Małopolsce

4 minuty czytania.

Krakowski Park Technologiczny, będący instytucją zarządzającą Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego, wydał nowe decyzje o wsparciu w ramach PSI. Jedna z nich dotyczy Fabryki Kart Trefl-Kraków.

Fabryka Kart Trefl-Kraków sp. z o.o. to średnie przedsiębiorstwo, które od lat produkuje karty do gry, gry karciane oraz planszowe, a także zajmuje się produkcją wyrobów papierowych na specjalne zlecenia. Podstawowym celem inwestycji spółki jest zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu w Podłężu (gm. Niepołomice), zmniejszenie kosztów jego funkcjonowania, a także poprawa jakości oferowanych produktów, pozyskanie nowych klientów i wejście na nowe rynki zbytu.

W ramach nowej inwestycji firma dokona rozbudowy i modernizacji istniejących środków trwałych, a także dokona zakupu maszyn i urządzeń, w tym wysokowydajnych automatów kaszerujących, nowego automatu wycinającego wraz z urządzeniami towarzyszącymi. 

Inwestycja szacowana jest na blisko 7,8 mln zł.

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT na okres 12 lub 15 lat.  Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać się zarówno mały, średni jak i duży przedsiębiorca.  

Wysokość pomocy publicznej (zwolnienia podatkowego) jest obliczana na podstawie wysokości poniesionych przez przedsiębiorcę nakładów inwestycyjnych na realizację nowego projektu lub dwuletnich kosztów nowoutworzonych miejsc pracy.

PSI zastąpiła specjalne strefy ekonomiczne (funkcjonujące nadal do 31 grudnia 2026 r.).

Źródło: Krakowski Park Technologiczny.