Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Krakowskie inwestycje na jednej mapie

3 minuty czytania.

Miasto Kraków uruchomiło nowy miejski portal, którego zadaniem jest dostarczenie w przejrzysty sposób informacji o realizowanych w mieście inwestycjach.

Użytkownik portalu może na bieżąco śledzić postęp prac, a za pośrednictwem formularza ma możliwość zgłaszania uwag dotyczących danej inwestycji.

 

 

 

 

Portal umożliwia przegląd inwestycji realizowanych na terenie Krakowa według podziału na:

  • dzielnice,
  • rodzaj – inwestycje Gminy Miejskiej Kraków oraz z Budżetu Obywatelskiego,
  • kategorie - na przykład transport, oświata i wychowanie, sport i rekreacja czy zdrowie.

Użytkownik ma również możliwość podglądu szczegółów danej inwestycji.

Poza nazwą, krótkim opisem i oznaczoną na mapie lokalizacją, znajdują się też dane na temat budżetu, terminy rozpoczęcia i zakończenia prac oraz informacje o postępach w projekcie (tzw. kamienie milowe) czy galerie zdjęć i filmów.

Przewidziano również opcję „obserwacji” inwestycji, czyli zapisanie się do newslettera i otrzymywanie powiadomień na temat wybranej realizacji.

Więcej informacji dotyczących platformy, w tym link do mapy dostępnych jest na stronie: https://www.krakow.pl/aktualnosci/241520,26,komunikat,wirtualny_przewodnik_po_miejskich_inwestycjach_dla_mieszkancow.html?_ga=2.99612574.1814456607.1595398310-556818749.1589531380