Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kultura czasu wolnego w Metropolii

5 minut czytania.
Basen wewnątrz budynku

Oferta czasu wolnego w gminach Metropolii Krakowskiej jest niezwykle szeroka. Wycieczka na łono przyrody, koncert, rozgrywki sportowe, a może popołudniowy spacer zakończony deserem w lokalnej kawiarence? Możliwości jest wiele. Powstały także rozwiązania, które mają na celu promocję lokalnej oferty.

Karta mieszkańca, a może paszport kultury? 

Form wsparcia lokalnej oferty czasu wolnego jest wiele. Jest to między innymi skawiński Paszport Udziałowca Kultury czy obowiązująca w gminie Liszki karta mieszkańca. Czym charakteryzują się oba rozwiązania? O tym poniżej. 

„Paszport Udziałowca Kultury” w Skawinie:

Po raz czwarty wystartował program „Paszport Udziałowca Kultury” (PUK) organizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. W ramach akcji uczestnicy wydarzeń kulturalnych mogą zbierać pieczątki uprawniające do odbioru nagród. - Do udziału w zabawie zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby biorące udział w wydarzeniach kulturalnych, które dodatkowo chcą pochwalić się zdobyciem bonusów z tego tytułu. Paszport Udziałowca Kultury w poprzednich sezonach cieszył się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy, którzy z entuzjazmem zbierali pieczątki oraz odbierali nagrody - mówi Iwona Najder, kierownik Działu Marketingu i PR CKiS w Skawinie. Paszport można odebrać podczas wydarzeń kulturalnych odbywających się w Pałacyku „Sokół” oraz w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie. Każdy PUK składa się z 15 pól, na których podczas uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych będą przybijane pieczątki. Zapełnienie kolejnych miejsc wiąże się z prawem do odebrania atrakcyjnych nagród. – Pierwsze 5 pieczątek gwarantuje otrzymanie gadżetu CKiS, za kolejnych 5 stempli uczestnicy otrzymają voucher na basen „Camena” upoważniający do pięciokrotnego skorzystania z pływalni za symboliczną złotówkę, a na pierwszych 5 osób, które uzupełnią pieczątkami wszystkie pola czekać będzie podwójne zaproszenie na Noworoczny Koncert Galowy „SkaVienna 2023” – dodaje Iwona Najder.

Z kartą mieszkańca możesz więcej:

Dzięki działającemu od 2019 r. programowi, posiadający kartę mieszkańcy gminy Liszki mają możliwość bezpłatnego wejścia na teren Zalewu na Piaskach, a także uzyskują zniżki i promocje na usługi u lokalnych przedsiębiorców. Co ciekawe, z karty można korzystać również za pomocą aplikacji mobilnej mGmina Liszki.