Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

"Majówka z pracą" w Krakowie!

6 minut czytania.

Chcesz dowiedzieć się jak otworzyć własny biznes i otrzymać 30 tysięcy złotych dotacji? Chcesz skorzystać z porad ZUS, Urzędu Skarbowego lub Państwowej Inspekcji Pracy? Jesteś zainteresowany zatrudnieniem cudzoziemca, ale nie wiesz jak to zrobić? A może szukasz nowej, ciekawej pracy lub chcesz skorzystać z darmowych szkoleń? Weź udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą", które odbędą się w dniach 10-11 maja w godz. 9.00-16.00 w hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena Kraków!

Wydarzenie, które organizuje Grodzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa spełni oczekiwania wszystkich osób aktywnych i chcących wrócić na rynek pracy. Uczestnictwo w Targach będzie okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją panującą na krakowskim rynku pracy. W wydarzeniu weźmie udział ponad 80 wystawców oferujących zatrudnienie, a także podnoszenie kompetencji zawodowych.

Dodatkowo podczas Targów Pracy będzie funkcjonować specjalna strefa przedsiębiorczości, w której swoją wiedzą i doświadczeniem będą dzielić się pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, Urzędu Miasta Krakowa, a także innych instytucji otoczenia biznesu.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 panelem dyskusyjnym na temat wyzwań, szans i zagrożeń dla miasta Krakowa i krakowskiego rynku pracy związanych z migracją uchodźców z Ukrainy.

Po konferencji, która oficjalnie rozpocznie Targi Pracy i Przedsiębiorczości rozpocznie się cykl warsztatów tematycznych poświęconych działalności gospodarczej. Mogą wziąć w nich udział wszystkie zainteresowane osoby po wcześniejszym zgłoszeniu udziału. W tym celu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie www.gupkrakow.pl, a następnie przesłać go do czwartku, 5 maja na adres: warsztaty_targi@gupkrakow.pl

Na pierwszym piętrze hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena Kraków zlokalizowana zostanie przestrzeń „Biznes & Innowacje", do której zaproszeni zostali przedstawiciele Instytucji Otoczenia Biznesu (m.in. parki technologiczne, agencja rozwoju, klastry), środowiska akademickiego (centra karier, inkubatory przedsiębiorczości, organizacje studenckie) oraz start-upy.

Odbędzie się także prezentacja wyselekcjonowanych projektów start-upowych przed gronem zaproszonych inwestorów, ekspertów biznesowych i przedstawicieli IOB. Dodatkowo, Fundacja Kraków Miastem Startupów KMS przygotuje stoisko, na którym eksperci w obszarze doradztwa biznesowego będą udzielać wsparcia początkującym przedsiębiorcom oraz poprowadzi warsztaty biznesowe, w tym hackathon skierowany do uczniów krakowskich szkół średnich.