Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Małopolscy przedsiębiorcy inwestują w przyszłość

4 minuty czytania.

Krakowski Park Technologiczny wydał decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla pięciu małopolskich firm. W ramach wsparcia PSI na gospodarczej mapie Małopolski pojawią się nowe zakłady produkcyjne.

Podstawową działalnością firmy Flexpress sp. z o.o. sp.k. jest druk etykiet samoprzylepnych, folii BOPP oraz laminatów wielowarstwowych/saszetek. Firma wciąż się rozwija, a w tym celu istotne jest zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu i zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. Nowa inwestycja zostanie zrealizowana w zakładzie w Krakowie, a jej koszty kwalifikowane, które zadeklarował przedsiębiorca wyniosą 6 130 000,00 zł.

W Małopolsce powstają nowe zakłady produkcyjne, co pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Podobnie w przyszłość patrzą nasi przedsiębiorcy, którzy unowocześniają swoje zakłady i budują nowe. Taką odwagę inwestycyjną w roku 2021 podjęło 55 przedsiębiorców, a my nadal nie mówimy stop z wydawaniem kolejnych decyzji o wsparciu. Miło patrzeć na firmy z tradycjami, które nie zatrzymują się w rozwoju i nie boją się nowych inwestycji - mówi Łukasz Słoniowski, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego. 

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jaki i duży przedsiębiorca. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim operatorem PSI jest Krakowski Park Technologiczny.

 

źródło: Krakowski Park Technologiczny