Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Metropolia Krakowska na Hannover Messe USA 2022

6 minut czytania.

Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. (KNHP) na czele z Jerzym Muzykiem, Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju, wzięła udział we wrześniowej edycji targów Hannover Messe USA 2022 (HM USA) w Chicago.

 

HM USA, to targi organizowane pod egidą największych na świecie targów technologii przemysłowych Hannover Messe, w ramach inicjatywy Hannover Messe Worldwide. Od 2012 roku stowarzyszone są i odbywają się w tym samym miejscu i czasie co targi IMTS (The International Manufacturing Technology Show), które zwykle są organizowane co dwa lata, ale tegoroczne miały szczególny wymiar, gdyż odbyły się po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. Te największe targi branży przemysłowej w Ameryce Północnej w tym roku przyciągnęły ponad 1 800 wystawców z ponad 110 krajów, a liczba zarejestrowanych osób, które odwiedziły targi, to prawie 90 000.

Dołączając do promocji gospodarczej naszego regionu przedstawiciele Gminy Miejskiej Kraków i Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. prezentowali walory inwestycyjne Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem Metropolii Krakowskiej, w ramach zorganizowanego stoiska wystawienniczego projektu „Krakow Metropolitan Area for Business 2”. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców ze Stanów Zjednoczonych, prowadzono rozmowy z organizacjami biznesowymi Polonii amerykańskiej, firmami, które już otworzyły swoje oddziały w Polsce lub rozważającymi ekspansję na rynki wschodnie. Wśród odwiedzających nie zabrakło też firm z Małopolski.

Targi skupione były m.in. wokół tematów automatyzacji, cyfrowej produkcji, inteligentnego oprogramowania, pojazdów elektrycznych oraz problemów związanych z łańcuchem dostaw. Wśród nich prezentowana była oferta Małopolski i rodzimych rozwiązań na stoisku Krakow Metropolitan Area for Business. Udział w HANNOVER MESSE USA 2022 współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Krakow Metropolitan Area for Business 2” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020), realizowanego przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. w partnerstwie z Fundacją Małopolska Izba Samorządowa.

Równolegle, w ramach realizacji projektu „Krakow Metropolitan Area for Business” zorganizowano  spotkanie promocyjno–networkingowe w Konsulacie Generalnym RP w Chicago, podczas którego Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju Jerzy Muzyk, oraz przedstawiciele KNHP zaprezentowali możliwości inwestycyjne Krakowa, gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Krakowska i Małopolski. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób, a wśród uczestników znaleźli się m.in. przedstawiciele biznesu, lokalnych władz oraz polonijnych instytucji.