Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Metropolia Krakowska promowana wśród zagranicznych inwestorów!

7 minut czytania.

Po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii wracają targi inwestycji i nieruchomości w Cannes oraz w Monachium, a także spotkania z zagranicznymi przedsiębiorcami. Na tych wydarzeniach promowana jest Małopolska, a w szczególności jej stolica wraz z okolicznymi gminami skupionymi w ramach Metropolii Krakowskiej.

Jak nowe obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zmieniły sposób patrzenia na realizację inwestycji? Jak rodzime branże gier i nowych technologii mogą współpracować z inwestorami z Japonii? To pytania, które pojawiały się w rozmowach w trakcie wrześniowych spotkań z przedsiębiorcami. Reprezentacji Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. udział w tych wydarzeniach umożliwił – realizowany dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 - projekt „Krakow Metropolitan Area for Businness”, którego spółka jest liderem. Partnerami w tym przedsięwzięciu są: Gmina Miejska Kraków, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie oraz Stowarzyszenie Metropolia Krakowska.

Najważniejsze targi inwestycyjne w Europie:

Targi MIPIM w Cannes to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu w Europie. Tegoroczna edycja. Odbywająca się w dniach 7-8 września,  była próbą odpowiedzi biznesu na dynamicznie zmieniający się w czasie pandemii rynek. Było to także jedno z pierwszych wydarzeń tego typu wracających po przerwie spowodowanej ograniczeniami związanymi z COVID-19. Wrześniowe targi odbywały się też w zgodzie z nowymi przepisami sanitarnymi.

Małopolskę, a także Metropolię Krakowską promowali na swoim stanowisku targowym pracownicy Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. Inwestorzy, w szczególności, zainteresowani byli takimi obszarami jak logistyka, zdrowie oraz rynek biurowy.

Forum Azjatyckie w Krakowie:

Dzień później, 9 września, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha pracownicy Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. oraz partnerzy projektu „Kraków Metropolitan Area for Business”, wzięli udział w hybrydowym wydarzeniu Japan-CEE Investment Summit and Awards. To formuła, która cieszy się rosnącą popularnością w odpowiedzi na nowe przepisy sanitarne. Spotkanie w formie hybrydowej umożliwia prowadzenie sesji panelowych, wykładów oraz w spotkań B2B także dla tych osób, które nie mogą brać w nich udziału „na żywo”.

Japan-CEE Investment Summit and Awards z jednej strony dotyczyło zwykłych tematów poruszanych na tego typu spotkaniach, a więc m.in. kwestii potencjalnych lokalizacji dla inwestycji w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej, ale także umożliwiało poznanie kultury pracy tego regionu, co jest pomocne przy prowadzeniu rozmów z inwestorami z Kraju Kwitnącej Wiśni. To zagadnienie było między innymi tematem rozmów z branżami lifescience&pharma, gier i sektorem technologii.

Reprezentacja spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. brała również udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, na którym również promowała gospodarkę Małopolski. 

Kolejne spotkania z inwestorami już w październiku:

Pracownicy Spółki będą też gościć na zaplanowanej na drugi tydzień października kolejnej edycji Expo Real w Monachium. Ponadto będą się również prezentować w ramach zaplanowanego na 5-7 października w Krakowie Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, na którym swój debiut zaliczy również I edycja Publikacji o Regionie, stworzonej w ramach projektu KMA4Business.

 

źródło: Kraków.pl