Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Metropolia Krakowska w centrum światowej technologii

5 minut czytania.

Już 8-9 marca br. w Londynie odbędą się targi „Data Centre World”. To przedsięwzięcie, które napędza gospodarkę cyfrową. Odbywa się w ramach „Tech Show London”, czyli najważniejszego brytyjskiego spotkania technologicznego, które skupia firmy związane z przetwarzaniem i bezpieczeństwem danych. Uczestnicy „Tech Show London” mogą wziąć udział w takich wydarzeniach jak: „Cloud Expo Europe”, „Devops Live”, „Cloud & Cyber Security Expo”, „Big data & AI World” czy „Data Centre World”.

 

 

Porozmawiaj o inwestycjach technologicznych na stoisku Metropolii Krakowskiej

 

W ramach wydarzenia „Data Centre World” przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. na stoisku wystawienniczym (nr D968) będą prezentować potencjał gospodarczy Małopolski. W szczególności celem wyjazdu jest bezpośrednia promocja możliwości inwestycyjnych Metropolii Krakowskiej, która stanowi zagłębie biznesowe firm technologicznych z całego świata. Kraków – stolica regionu to hub biznesowy który wybrało około 500 firm technologicznych. Pracuje tutaj około 50 tys. osób zatrudnionych w IT, a na uczelniach wyższych kształci się blisko 9 tys. informatyków (źródło: Kraków IT Market, Report by Motife, 2022). Podczas rozmów B2B uczestnicy targów poznają też potencjał eksportowy małopolskich firm.

Działania te realizowane są w ramach projektu „Krakow Metropolitan Area for Business 2”, który koncentruje się wokół zainteresowania polskich i zagranicznych firm inwestycjami w regionie oraz na pobudzeniu eksportu produktów i usług małopolskich przedsiębiorstw z sektora MŚP.

Podczas targów będzie dystrybuowana dedykowana publikacja, przygotowana na rynek brytyjski. Zawiera ona kompleksowe informacje gospodarcze o Metropolii Krakowskiej oraz prezentuje małopolskie firmy z branży nowych technologii. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego opracowania (dostępnego w angielskiej wersji językowej), do pobrania poniżej.

 Zobacz publikację:

 Publikacja Data Centre World

 

Udział w targach „Data Centre World” współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Krakow Metropolitan Area for Business 2” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020), realizowanego przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. w partnerstwie z Fundacją Małopolska Izba Samorządowa.