Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kraków na 1. miejscu w kolejnym rankingu

3 minuty czytania.

Miasto Kraków ponownie  znalazło się na pierwszym miejscu w niezależnym rankingu fDi Intelligence: Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2024 w kategorii lokalizacji przyjaznych biznesowi oraz w kategorii kapitał ludzki i styl życia.

Kraków ponownie okazał się miejscem, gdzie warto inwestować.

Miasto nadal przyciąga czołowe światowe firmy, pomimo negatywnych skutków konfliktu na Ukrainie. Kraków potrafi wykorzystywać pojawiające się okazje i obronną ręką wychodzi z sytuacji kryzysowych. Najważniejszymi czynnikami w tych małych i większych zwycięstwach są elastyczność i dywersyfikacja.

 

W zestawieniu dużych europejskich miast Kraków został wyróżniony i doceniony również w kategoriach:

  • miejsce w zestawieniu ogólnym dużych miast – overall (4. miejsce)
  • miejsce w kategorii potencjał gospodarczy (6. miejsce)

W ocenie globalnej (overall) wśród dużych miast to Kraków spośród miast polskich został oceniony najlepiej, zajmując czwartą pozycję. Przed Krakowem uplasowały się trzy niemieckie miasta: Frankfurt nad Menem, Hamburg, Düsseldorf. Kolejnym polskim miastem, które znalazło się w tym zestawieniu jest Poznań – na 7 pozycji.

Źródło: DlaBiznesu. krakow.pl