Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Największy park logistyczny w Małopolsce znowu się powiększa!

3 minuty czytania.
Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej „Kokotów - Brzegi”, ulokowana na granicy gminy Wieliczka i Krakowa, stała się w krótkim czasie największym parkiem logistycznym w Małopolsce. Innowacyjne podejście i wysoki standard innowacji spowodował, że w okresie 2015-2021 spółka 7R wybudowała tam kompleks – dziewięć nowoczesnych obiektów (klasy A) - o łącznej powierzchni 213,3 tys. mkw. Działa tam ponad 30 firm, przybyło ponad 2000 nowych miejsc pracy. Ostatni projekt, wzniesiony w standardzie proekologicznym ma powierzchnię 33,3 tysiąca metrów kwadratowych. Do nowego obiektu wprowadzą się firmy ESA logistika i Styler oraz spółki Answear.com i BrandBQ, właściciel marki Medicine. 
Na innowacyjność projektu składają się takie rozwiązania jak m.in.: instalacja fotowoltaiczna, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych oraz łąki kwietne, pełniące funkcję korytarzy ekologicznych, dużo zieleni (rośliny pnące i drzewa).
Jak podkreśla spółka 7R w swoich projektach kładzie ona duży nacisk na człowieka i otaczającego go środowisko. Bardzo ważne jest budowanie inwestycji w takim standardzie by jak najbardziej ograniczyć wpływ na środowisko.
Największym najemcą w nowym obiekcie będzie konsorcjum spółek BrandBQ (właściciel marki modowej Medicine) i Answear.com. (platforma cyfrowej sprzedaży dla ponad 400 światowych marek odzieżowych, na siedmiu rynkach Europy Środkowej). W 2019 konsorcjum to zajęło ponad 41 tys. mkw. powierzchni w ósmym budynku Parku 7R, a teraz zdecydowało się wynajęcie kolejnych 18 tys. mkw. w najnowszej hali.