Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Narzędzia online dla firm: dashboards!

7 minut czytania.

Już od roku doświadczamy ograniczeń wynikających z aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Jednym z wyzwań, przed którym stanęło bardzo dużo firm była organizacja pracy zdalnej, ograniczenie spotkań do przestrzeni wirtualnej oraz brak możliwości bezpośredniej wymiany informacji. Daje to impuls do przetestowania wielu narzędzi, które mogą ułatwiać realizację projektów online. W tym artykule chcielibyśmy Wam zaproponować wykorzystanie interaktywnych tablic online, dzięki którym zaplanowanie pracy, czy przeprowadzenie spotkania online staje się o wiele łatwiejsze.

Zapiski na tablicy? Tak, ale online!

Dashboard (tablica online) to rodzaj tablicy, na której w sposób graficzny prezentuje się kluczowe dane, pomagające w skupieniu uwagi na istotnych aspektach oraz wnioskach. Co ciekawe, nazwa pochodzi od deski rozdzielczej samochodu, której głównym zadaniem jest informowanie kierującego o istotnych parametrach pojazdu.

Miro - magia kolorowych karteczek

Niezwykle ważnym elementem współpracy jest możliwość jednoczesnego zaangażowania wszystkich członków zespołu. Taką możliwość między innymi daje, zyskujące popularność, Miro. Aplikacja ta pozwala na pracę wielu uczestników równocześnie – co więcej można śledzić ruch kursora myszki każdego uczestnika. Dzięki temu każdy może aktywnie uczestniczyć w tworzeniu diagramu architektury, dokładać swoje pomysły czy komentować. Miro usprawnia prowadzenie spotkań, a co ciekawe także kontrolowanie czasu spotkania dzięki funkcji stopera. Niezależnie od ilości diagramów, przejrzysta struktura zebranych informacji, na kolorowych karteczkach pozwala w łatwy sposób nawigować pomiędzy poszczególnymi notatkami. Dużym plusem jest intuicyjna aplikacja na smartfon, co umożliwia stały dostęp do notatek. Bezpłatnie można utworzyć do 3 tablic.

Twórcze notatki

Mural to kolejne intuicyjne rozwiązanie wspomagające twórczą pracę, a także przebieg realizacji projektów, w których wykorzystywane są metody wizualne. Aplikacja umożliwia dzielenie się pomysłami i przemyśleniami, a także otrzymywanie informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym. Mural w prosty sposób umożliwia wizualizację projektu, który staje się przejrzysty i łatwiejszy w realizacji. Umożliwia również facylitację spotkań. Ma wbudowany wygodny timer, umożliwia głosowanie i czytelnie prezentuje wyniki. To bardzo urozmaicone i bogate w różne elementy narzędzie. Dostępne jest w wersji odpłatnej, z możliwością darmowego przetestowania.

Siła w prostocie

Jamboard to nieskomplikowane w obsłudze narzędzie, które umożliwia stworzenie cyfrowej przestrzeni do współpracy. Pełni rolę wirtualnej tablicy, której możemy użyć np. do burzy mózgów czy pracy nad projektem. Prostota jest zdecydowanie jego zaletą - w przypadku prowadzenia spotkania, każdy z uczestników z łatwością może z niego korzystać. Ograniczona liczba funkcji pozwala na zachowanie czytelności zapisków. W Jamboard dostępne jest kilka narzędzi: coś do pisania (marker, ołówek, długopis), kilka kolorów do wyboru, panel umożliwiający przesuwanie pól i karteczek oraz dodawanie obrazka, czyli wszystkie funkcje, które pozwalają zanotować i zwizualizować informacje w prosty sposób. Narzędzie jest nieodpłatne, do tworzenia tablic wymaga jednak założenia konta.